Шляхами Батьківщини

Підкамінь взимку

Підкамінь

Автор: Андрій Пеляк

Подорожувати взимку не така вже й хороша ідея. Першим ворогом стає холод. За таких умов стає неможливою комфортна прогулянка на протязі цілого дня. Та я вирішив не зважати на погоду. Знаєте, студентські роки швидко минають, а пізніше не вистачає часу.

Отже, розпочнімо з маршруту. Зі Львова на електричці до м.Броди – автобусом у с.Підкамінь – тим самим транспортом до Почаївської лаври – Кременець – Броди – електричка на Львів. Головне, це все за один день!

 

Відбулась ця подорож в ті часи, коли цифрові фотоапарати не були ще дуже розповсюджені, тому доказів в мене не багато.
Всім добре відомий щорічний фестиваль, що відбувається в с.Підкамінь. Та повірте, сюди можна приїхати і просто так.
Найперше – це є фортеця-монастир.

Підкамінь

Стан, в якому перебуває споруда, бажає кращого. Цікаво, що я зміг вільно прогулюватися по його території і жодних охоронців не помітив, мабуть сплять разом з ведведями :-). От заходимо всередину:

Підкамінь

На зображенні помітно як ушкоджені будівлі. Правда, це додає їм якоїсь величності, вони виглядають старовинніше. Ніби щойно пройшла війна, навіть знайдуться пошкодження від куль (або це мені просто здалося).

Приглянемося ближче:

Підкамінь

Дзвіниця теж не в кращому стані:

Підкамінь

Руки реставраторів сюди ще не добрались. Можливо, на даний час ситуація змінила і монастир вже трохи відремонтували (принаймні хочеться у це вірити).

Ще одне фото на підтвердження, що це ще й фортеця:

Підкамінь

На цих стіна можна спокійно полазити, ніхто не заважає (як я казав, охорони і не видно).

А ось і Він – камінь. Такі природні пам’ятки завжди окутані легендами. Просто так ця брила не може тут стояти, правда ж ? 😉
В усі часи він порівнювався з чимось духовним. На ньому колись був розташований наскельний храм-фортеця, але ще його називають Чортовим каменем (і якось дивно, храм на чортовому камені!). Ймовірно, що тут спочатку було дохристиянське святилище.
Якщо хто хоче вилізти на камінь, то це досить безпечно. Східці давно протоптані людьми. Висота 16 метрів не така вже й велика.

Підкамінь

З усіх сторін відкривається неймовірний краєвид. На вершині каменя достатньо місця, щоб посидіти з друзями і помилуватись природою. До речі, звідси добре видно Почаївський монастир.

Біля каменя заходяться козацькі могили, точно хто там похований я так і не дізнався (хоч і перелопатив мало не весь Інтернет). Мене завжди вражали своєю величчю козацькі хрести, але з ними фотографуватись якось не гарно. Тому просто Камінь і Хрести:

Підкамінь

Деякі хрести автентичні, але є й і відреставровані:

Підкамінь

Майже забув про печери. Вони не дуже глибокі, проте досить великі. Знаходяться неподалік від каменю.

Це і все, що я хотів розповісти. Про Лавру і Кременець напишу в наступних публікаціях. Обов’язково відвідайте с.Підкамінь у не фестивальний час. Тоді Вам ніхто не завадить насолодитись його красою.

Деталі на мапі:

Підкамінь
Переглянути на google maps

І на сам кінець, моє фото. Я вже повертаюсь у Львів, змучений і щасливий:

Підкамінь



Изделия из джинса никогда не выходят из моды, их удобно носить, одинаково подходят мужчинам и женщинам. Поэтому джинсы купить – это просто необходимость для современного человека.

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментарів

  • Незвичне місце. Потрібно відвідати

  • мабуть, одне з найбільших досягнень фестивалю “підкамінь” це популяризація для загалу самого місця. відвідувати такі місця краще у поза фестивальний час.
    там зараз монастир. вони ще хоч якось підтримують будівлю від занепаду

  • Я колись читав у журналі “Карпати”, що влітку приїздять якісь французи від католицької церкви і наводять лад всередині монастиря

  • Дуже цікаве місце. Планую ближчим часом майнути туди.