Різне

Непопсова десятка

nepopsova-desyatka

Популярний Інтернет-ресурс travel.tochka.net розповідає про рейтинг 10 міст нашої планети, до яких не варто їхати, що автоматично є найкращою рекламою відвідати ці населенні пункти для вільних мандрівників. Жити там не надто корисно для здоров’я, але побувати у одному з таких міст потрібно бодай раз у житті, щоб цінувати речі, які ми від народження сприймаємо, як буденність – чисте повітря, блакить неба чи зелень трави.

10 місце – Кабве, Замбія

Є на нашій планеті місто, у якому навіть дихати дуже небезпечно для здоров’я. У Кабве, що у Замбії, немає клаптику території, котрий ще не отруєно. Усі підземні води, весь ґрунт насичено свинцевими відходами.

Тільки-но уявіть, що середня концентрація свинцю в організмі місцевих дітлахів у 5-10 разів перевищує дозволений рівень – прилади для аналізу крові навіть не передбачають таких цифр і фактично не можуть бути тут використані.

Але ж нас це не зупинить, правда?

Кабве, Замбія

9 місце – Сумґаїт, Азербайджан

Ще у 2006 році азербайджанського міста Сумґаїт і поряд би з такою десяткою не було. Та завдяки десяткам фабрик з виробництва хімікалій, алюмінієвому заводу й трубопрокатному заводові, котрі щороку «дарують» навколишньому середовищу біля 120 тонн шкідливих речовин, Сумґаїт посів не надто почесне 9 місце рейтингу й ось вже декілька років тримає позиції.

Якщо ви вирішили туди з’їздити, то місто розташоване на узбережжі Каспійського моря (чим не курорт?), у 30 кілометрах на північ від Баку – столиці Азербайджану.

Сумґаїт, Азербайджан

8 місце – Прип’ять, Україна

Ось вже 27 років місто на півночі Київської області постійно потрапляє у топ-10 найільш забруднених міст на планеті. І не дивно, адже вибух 26 квітня 1986 року на тамтешній Чорнобильській АЕС сколихнув не лише колишній СРСР, а й увесь світ. Рівень радіації у Чорнобильській зоні на той час був у сто разів більший, ніж у не менш сумнозвісних Хіросімі й Нагасакі після атомного бомбардування у 1945.

Проте не так усе страшно, до зони їздять, навіть організовуються екскурсії з Києва. От тільки у Прип’яті ніхто не живе.

Прип’ять, Україна

7 місце – Норільськ, Россия

Центр видобутку російського нікелю Норільськ – найбільш забруднене місто в країні. У 2012 році промислові виброси підприємств у атмосферу склали 1 мільйон 924 тисячі тонн.

Для порівняння: 2012 року по всій Україні ця цифра склала 4 мільйони тонн.

Не забудьте взяти респіратор, якщо надумаєте поїхати.

Норільськ, Россия

6 місце – Дзержинськ, Росія

Дзержинськ – хімічна столиця Російської Федерації. Практично 60% жителів міста страждають на ті чи інші хронічні захворювання дихальних шляхів, а ще 20% дітей народжуються з патологіями.

У Дзержинську функціонує біля 50 підприємств, котрі вироляють окис етилену, хлор і фенолформальдегід. Також, у місті є полігон хімічних відходів, які туди звозять з сусідніх реґіонів.

Середня тривалість життя тут для чоловіків складає 42 роки, а для жінок – 47 років.

Страшно їхати? А люди там живуть!

Дзержинськ, Росія

5 місце – Ла Оройя, Перу

Перу відоме не лише пірамідами інків, а й цим маленьким містечком. Тутешнє повітря містить неприпустимі концентрації свинцю, міді й цинку. В Ла Оройї часто випадають кислотні дощі, які винищили усю рослинність.

Беремо парасолі.

Ла Оройя, Перу

4 місце – Вапі, Індія

Концентрація ртуті у воді Вапі та околиць перевищує норму аж в 100 разів. Інших шкідливих елементів теж не бракує. Причина полягає у відходах численних підприємств: нафтопереробних, текстильних, з виробництва фарб, добрив, виробів зі шкіри, речовин, що містять хлор.

У 2011 році представники ООН заявили, що на сьогодні у світі немає способу, котрий міг би очистити це місце від усіх існуючих у ньому забруднень.

Що ж, Індія зараз популярний напрямок, можна заїхати.

Вапі, Індія

3 місце – Сукінда, Індія

Не поспішайте залишати екзотичну Індію, адже тут вистачає й інших цікавинок. Наприклад, у місті з милозвучною українському вуху назвою Сукінда розташовано 97% усіх індійських родовищ різних кольорових металів. У 12 шахтах руду видобувають відкритим способом, а відходи виробництва просто залишаються на поверхні, без жодної утилізації (А навіщо перейматися й витрачати зайві кошти? Вам це одну країну не нагадує?). Станом 2013 рік вздовж берегів місцевої річки Брахмані, яка є джерелом питної води для 2,6 мільйонів населення, розкидано 30 мільйонів тонн відходів.

Отака от романтика.

Сукінда, Індія

2 місце – Тянжинь, Китай

На перший погляд, звичайне місто. Але тільки на перший. Концентрація свинцю у повітрі міста Тяньжинь перевищує припустиму норму в 15 разів. У овочах і фруктах, які ростуть тут, – у 24 рази.

Продукти ліпше брати з собою.

Тянжинь, Китай

1 місце – Ліньфінь, Китай

Переможцем чарту став центр вугільної промисловості Китаю – Ліньфінь.

Рівень шкідливих часток у повітрі настільки перевищує норму, що навіть вдень місто оповите імлою. Якщо залишити білий одяг надворі хоча б на 5 хвилин, то він стане сірим.

Та кого це обходить, коли країні потрібне вугілля?

Ліньфінь, Китай

Приємної подорожі!

Примітка редакції: Рейтинг складено на основі досліджень Блексмітівського інституту (Нью-Йорк, США), що займається проблемами забруднення навколишнього середовища.

Стаття не є рекламою. «Бродяги» не несуть відповідальність за вас у разі, якщо ви наважитесь відвідати будь-яке з цих міст.

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментар

  • Цікава стаття! Побільше таких матеріалів публікуйте!