Поради

Як подорожувати самостійно

У даній статті ми поговоримо про плюси й мінуси самостійних подорожей, дамо корисні поради тим людям, які віддають перевагу поїздкам без туристичних фірм. Сподіваємося, ця інформація стане кожному мандрівникові у нагоді.

Нижче для вашої зручності виділено основні розділи.

Переваги й недоліки самостійних подорожей

 • Вибір місця відвідин
 • Вибір маршруту
 • Планування часу відпочинку
 • Економія
 • Помилкові стереотипи туристів, які не бажають подорожувати самостійно
 • Як організувати власний відпочинок, що для цього слід знати?
 • Як отримати шенгенську візу?
 • Як підібрати переліт і придбати авіаквитки?
 • Як вибрати й забронювати готель?
 • Як розрахувати вартість поїздки й скільки коштує харчування?
 • Як орендувати авто?
 • Як спланувати свій відпочинок на місці, що відвідати?
 • Як користуватися громадським транспортом?
 • Що взяти з собою у поїздку?

Щороку кількість туристів, які подорожують самостійно, не користуючись послугами турфірм, зростає. Це обумовлено, насамперед, розвитком технологій, інтернету. Проте людей, що мандрують за допомогою туристичних компаній, надалі більшість. Як правило, основними причинами цього є незнання й нерозуміння того, як можна самому спланувати свій відпочинок, купити авіаквитки, забронювати готель, подати документи на візу тощо.

У цій статті ми хотіли б розповісти вам про всі переваги самостійного відпочинку, про те, як можна організувати подібну подорож з урахуванням ваших смаків і економічних можливостей.

Переваги й недоліки самостійних подорожей?

Основним недоліком організації власного відпочинку є необхідність витратити на це питання багато часу. Для цього потрібно самостійно підготувати й подати документи на візу, купити авіаквиток і забронювати готель. При цьому необхідно уважно підійти до вибору авіакомпанії й готелю, вивчити можливі варіанти на ринку, прочитати відгуки. Слід зазначити, що з кожним разом вам доведеться витрачати все меншще часу на організаційні питання, а отримане задоволення зростатиме. Зворотня ж сторона звернення до туристичної компанії – це довіра до її спеціалістів, ви маєте бути впевнені у їхній порядності й професіоналізмі.

Ще одним недоліком самостійної організації поїздки є відсутність приймаючої сторони у країні відвідування (прикріпленого до вас україномовного гіда) – це може стати проблемою для людей, що не володіють іноземними мовами. Однак цей недолік легко усунути, попередньо домовшися з одним із гідів, що мешкає у країні, через Інтернет.

Основними ж перевагами є можливість вибору місця відпочинку з урахуванням ваших власних смаків, складання будь-якого необхідного вам маршруту, підбір зручних дат відвідин міст, незалежність у процесі відпочинку – ви самі визначаєте, куди піти, яку екскурсію у кого і як замовити, де пообідати тощо. Такий підхід гарантує вам незалежність від більшості зовнішніх обставин і дозволяє реалізувати практично всі ваші ідеї під час подорожі.

Про все детальніше.

Вибір місця відвідин

Як правило, у будь-якої туркомпанії є основні напрямки продаж, контракти з готелями, чартерними компаніями тощо. Таким чином, менеджер компанії може бути зацікавлений продати вам те, що вигідно його фірмі й особисто йому самому. При організації відпочинку самостійно до ваших послуг більшість готелів того місця, до якого ви плануєте їхати. До того ж, ви самі можете скласти власне враження про готель, ознайомившись з відгуками на спеціалізованих сайтах, таких як www.tripadvisor.com, www.holidaycheck.com, www.booking.com.

Вибір маршруту

Користуючись загальнодоступними веб-ресурсами, можна самому придумати будь-який маршрут подорожі, який вам подобається. Наприклад, сьогодні ви прилітаєте до Італії, а вже завтра вирушаєте на Кипр, міняючи місце дислокації хоч щодня. Для цього достатньо зайти на пару сайтів і підтвердити бронювання квитків та готелів. У тому ж випадку, якщо ви подорожуєте з турфірмою, то ви залежите виключно від програми поїздки і не маєте такої свободи.

Планування часу відпочинку

Відпочиваючи самостійно, ви не прив’язуєтеся до послуг якоїсь однієї компанії. Ви можете самі визначати, куди і коли вам піти на екскурсію. Якщо в тому є потреба, можна взяти авто у оренду й подорожувати країною, відвідуючи цікаві місця, маловідомі загалові пам’ятки й знайомлячись із культурою місцевих жителів.

Економія

Напевно, один із найважливіших аспектів самостійного відпочинку – економія. Як ви розумієте, туркомпанії працюють не за «спасибі», у вартість будь-якої послуги (як то отримання візи, вартість готелю і т.д.) включено комісію. При самостійному плануванні маршруту ви не обмежуєте себе кількома пропозиціями, адже можете підібрати саме той варіант, який найбільше влаштовує вас за ціною і вимогами.

Помилкові стереотипи туристів, які не бажають подорожувати самостійно

1. Самостійно отримати візу, забронювати готель дуже складно. Це найбільш поширена помилка. У деякі країни Європу отримати візу можна через спеціалізовані візові центри за 30 хвилин, а забронювати готель через Інтернет за умов наявності банківської картки взагалі неважко. До того ж, ви можете не оплаучвати готельнаперед, а просто надати дані вашої банківської картки.

2. Подорожувати самостійно дуже ризиковано. Багато людей побоюються за гарантію броні в готелі, а інколи й за збереження власних коштів при оплаті банківською карткою через Інтернет. Звісно, певний ризик існує завжди, але при самостійній організації відпочинку, ви самі можете контролювати ризики, ретельно підбираючи місця відпочинку й обираючи спосіб оплати. Можна мінімізувати ризики, купуючи квитки лише у відомих авіакомпаній і не літаючи чартерами, бронюючи готелі за системою післяплати (тобто коли оплата здійснюється при виїзді).

3. У країні візиту необхідна допомога представника туркомпанії. Як правило, така поміч потрібна у момент самого прибуття (трансфер до готелю), а також коли замовляєте екскурсію. Слід зазначити, що все це стереотипи. У Європі немає жодних проблем із транспортом – можна взяти таксі (до речі, у багатьох країнах воно не таке вже й дороге, навіть за українськими мірками), або скористатися громадським транспортом, який там добре розвинений. Наявність гіду також не є обов’язковою, все залежить від ваших уподобань, часто це може бути зручно, та інколи не дуже. До того ж знайти гіда можна й без туркомпанії. Крім того, у популярних туристичних містах Європи можна придбати путівник багатьма мовами. У будь-якому європейському готелі можна взяти туристичну карту міста, в якому ви зупинилися, а також отримати рекомендації від експертів туристичних офісів, котрі, як правило, розташовані на головних площах міст чи поблизу вокзалів (у місцях найбільшого скупчення туристів.

Як організувати власний відпочинок, що для цього слід знати?

 •  Для початку слід знати, як отримати візу, який пакет документів необхідно зібрати й куди їх власне віднести.
 •  Як підібрати авіапереліт і купити квиток.
 •  Як вибрати готель і забронювати номер.
 •  Як розрахувати вартість подорожі.
 •  Як орендувати авто за необхідності.
 •  Вивчити місце відвідин, спланувати свій маршрут.
 •  Як користуватися громадським транспортом?
 • Що знадобиться з собою у подорожі?

Відповіді на ці та інші питання наведено нижче.

Як отримати шенгенську візу?

Останнім часом дістати шенген стало значно простіше. Країни з найбільш популярними туристичними напрямками відкривають спеціалізовані візові центри, де вас обслужать ввічливо й швидко, щоправда за певну плату. Консульства Естонії, Іспанії чи Італії часто видають туристам піврічні, а інколи й річні візи. З кожним наступним разом, отримати шенген буде все простіше.

Використання послуг тураґенцій для отримання віз (насамперед для жителів великих міст) втратило будь-який сенс: перелік необхідних документів зрозумілий і невеликий – анкета, фотографії, довідка з місця роботи, довідка про фінансовий стан, бронювання квитків і готелів. Крім того, ви повинні розуміти, що користуючись послугами туристичних фірм, ви вводите в оману консульства – адже турагенство часто подає документи з фіктивними бронями готелів, поширені й такі помилки з трагічними результатами – часто гублятсья довідки, а інколи й самі паспорти.

Перелік необхідних документів і правила отримання візи можна знайти на сайтах консульств і візових центрів. Для вашої зручності ми подаємо наступні два посилання: Перелік країн та режим в’їзду до них громадян України (http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/4131.htm) та Іноземні посольства в Україні (http://ukrexport.gov.ua/ukr/useful_info/ukr/).

Як підібрати авіапереліт і придбати квитки?

Існує два основних методи підбору авіаперельоту й планування маршруту поїздки. Вибір методу залежить від вашої можливості розпоряджатися власним часом і ступені вашого бажання побувати в конкретному місці. По-перше, можна спочатку визначитися з напрямком (країною і навіть містом) і часом подорожі, й далі регулярно моніторити спеціалізовані сайти, підбираючи найдешевший прийнятний варіант. Другий спосіб – переглядати спецпропозиції й бути готовим у будь-який момент зірватися в поїздку, побачивши наддешевий варіант.

В обох випадках вам знадобляться сайти, що регулярно і своєчасно публікують спеціальні пропозиції авіакомпаній, крім того, доцільно підписатися на розсилку новин компаній по електронній пошті: усі крупні авіалінії пропонують подібну послугу. Порада: до початку моніторингу спецпропозицій обов’язково поцікавтеся ціною квитків у тому напрямку, в якому збираєтеся летіти – часто компанії видають за «спецпропозиції» цілком звичайні, регулярні ціни.

Придбати квиток на регулярні рейси взагалі легко – необхідно лише мати пластикову куртку з можливістю оплати через Інтернет – це практично усі карти категорії VISA Classic, MasterCard, Standard тощо. Бронировать можно как собственно на сайте авиакомпании, так и на специализированных сайтах по продаже билетов нескольких компаний, типа www.expedia.com, www.travelocity.com. Часто цена на сайтах авиакомпаний может отличаться (как в большую, так и в меньшую сторону) от цен на других сайтах.

Як вибрати й забронювати готель?

Готелі, так само як і авіаквитки, можна бронювати напряму, на сайті готелів, а також у системах бронювання, що представляють інтереси великої кількості готелів. Зокрема, одна з найбільших систем бронювання, сайт www.booking.com, має угоди з понад 100000 готелів по всьому світу.

Якщо ви вже визначилися з точними датами й маршрутом подорожі, рекомендуємо спочатку ознайомитися з рейтингом готелів по даному напрямку, наприклад на тому ж www.booking.com, а також на найбільшому в світі сайті з відгуками – www.tripadvisor.com. Підібравши готель, перевірте його вартість у потрібний вам період часу в різних системах бронювання на сайті www.hotelscombined.com, а також на офіційній сторінці готелю, яка зазвичай легко знаходиться у пошуковиках. Оберіть дешевий варіант, візьміть у руки картку (в більшості випадків, інформація про вашу картку необхідна виключно для гарантії бронювання, гроші з неї не буде списано), заповніть форму – і все, готель заброньовано.

Обов’язково майте на увазі, що інколи бувають так звані «спеціальні пропозиції», які діють лише в тому випадку, якщо ви робите 100% передплату.

У спеціалізованих системах бронювання часто відсутні маленькі готелі, приватні пансіони на кшталт «bed & breakfast», апартаменти, вілли. Бронювання таких місць зазвичай відбувається за допомогою обміну елетронними повідомленнями з власниками, можна також використовувати сайти, що спеціалізуються на агрегації інформації про апартаменти та їхніх власників, наприклад www.homelidays.co.uk чи www.holiday-rentals.co.uk.

Як розрахувати вартість поїздки й скільки коштує харчування?

Перед тим, як замовити авіаквитки й забронювати готель, необхідно визначитися з наступними параметрами вашої відпустки: час відпустки (період і термін), бюджет подорожі. Слід зазначити, що важливим є не лише термін перебування закордном, але й сам період відпочинку. Необхідно враховувати сезон, а саме: для пляжного відпочинку найдорожчим є літній сезон (липень-серпень), для гірськолижного – зимові місяці. Це, безумовно, вплине як на ціну готелю, так і на авіаквитки. Визначивши вартість авіаквитків і готелів, слід розрахувати супутні витрати: вартість візи, транспорт з і до аеропорту, вартість харчування, вартість відвідин пам’яток і музеїв, інші витрати (закупи, сувеніри тощо).

Як орендувати авто?

Орендувати авто можна на місці, звернувшись до будь-якої аґенції з прокату авто, чи попередньо забронювавши у Інтернеті. У якості найбільш популярних компаній, представлених у всесвітній павутині можна порекомендувати: www.sixt.com, www.avis.com, www.hertz.com, www.europcar.ru,  з найбільш дешевих агенств рекомендуємо: www.easycar.com, www.sixt.com/holidaycars/.

Для оренди автомобілю необхідні наступні документи: міжнародні права відповідної водійської категорії (наявність при собі національних прав), кредитна картка, документ, що підтверджує особу (закордонний паспорт)

Вартість оренди автівки відрізняється у різних аґенціях, а також залежить від типу вибраного авто, терміну й періода оренди. В цілому автомобіль економ-класу в країнах Західної Європи можна орендувати у межах 30-40 Євро на добу. Слід окремо звернути увагу на послуги, включені до вартості оренди. У деяких випадках агенства враховують у ціну страхове покриття, а інколи може бути передбачено франшизу.

Як спланувати свій відпочинок на місці, що відвідати?

Для цієї мети необхідно перед поїздкою уважно вивчити наявну літературу (путівники, Інтернет-портали, книжки з історії тощо). Головною проблемою, як правило, є брак матеріалів українською мовою.

На нашому сайті є багато корисної інформації про найрізноманітніші країни світу, зі звітами реальних людей та великою кількістю яскравих світлин.

Як користуватися громадським транспортом?

Користування громадським транспортом у Європі не вимагає знання іноземних мов, хоча й зайвим ті знання не будуть ніколи. Рекомендація – обов’язково заздалегідь підготуйтеся, почитайте, як влаштована система транспорту в тому місті, до якого ви їдете. Історичний центр більшості містечок Європи невеликий, і його легко обійти пішки, але часто готелі знаходяться не у центрі, і транспорт може все одно знадобитися.

Дуже часто у європейських містах – єдина тарифна система, незалежно від виду транспорту – хай то буде метро, приміська електричка, автобус, трамвай чи тролейбус. Зазвичай є квитки на одну поїздку – вони діють протягом певного відрізку часу (біля години) і дозволяють навіть робити пересадки, є квитки на добу (без обмеження кількості поїздок) і більше. Практично в усіх європейських містах квиток потрібно компостувати перед посадкою у автобус і входом у метро. Квитки продаються у тютюнових і газетних кіосках, інколи у автоматах. Можна придбати і у водія, але в такому випадку це коштуватиме дорожче.

Що взяти із собою у поїздку?

Все залежить від вашої фантазії. Необхідними помічниками туриста у подорожі зазвичай є: фотоапарат, путівник, словник чи розмовник, банківська картка, карта міста.

Для написання статті було використано матеріали з сайту www.cult-turist.ru

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментарів

 • Бронировать можно как собственно на сайте авиакомпании, так и на специализированных сайтах по продаже билетов нескольких компаний, типа http://www.expedia.com, http://www.travelocity.com. Часто цена на сайтах авиакомпаний может отличаться (как в большую, так и в меньшую сторону) от цен на других сайтах.