Поради

Як зекономити у подорожі

Автор: Артем Русакович

В даній статті є корисні поради, як заощаджувати свої кошти у мандрівках.

Автомобілі й автобуси

Подорожувати на авто – своєму чи взятому в оренду – задоволення не з дешевих. Поїздку на машині можна собі дозволити у країнах, що видобувають нафту (Венесуела, Іран, Туркменістан, Лівія, Саудівська Аравія), де бензин коштує менше 20 центів за літр. Проте усі вони, за винятком Ірану, важкодоступні для наших мандрівників, у інших державах витрати на пальне зжеруть левову частку вашого бюджету. Тож найоптимальніший за ступенем комфорту спосіб пересування – потяги й міжміські автобуси, що повсюди поширені у більшості країн світу.

Автостоп

Якщо ви не поспішаєте й не особливо женетесь за комфортом, коащий спосіб зменшити витрати на пересування – подорожувати автостопом, який дозволяє долати 700-900 км за світловий день по жвавій трасі. Автостоп зводить до нуля витрати на пересування між містами, крім того, допомагає краще дізнатися про життя людей, традиції та культуру країни. Для початківців технологію автостопу найкраще описано у книзі А. Кротова “Практика вольных путешествий” (російською мовою). Доступно тут – http://avp.travel.ru/pvp/index_pvp.htm).

Авіаквитки

При пересуванні літаком шукайте нестандартні схеми польоту. Цілком можливо, що прямий рейс до потрібного вам місця коштує в декілька разів дорожче, ніж рейс до міста, розташованого зовсім поряд із пунктом призначення. Наприклад, якщо ви хочете потрапити у Дамаск, можна знайти дешевий чартер до турецької Антальї, а вже від неї їхати автобусом чи летіти іншим літаком до Сирії. Дешеві квитки шукайте на сайтах лоу-кост (бюджетних) авіакомпаній (http://www.whichbudget.com/ чи http://www.flybudget.com/).

А дешеві чартерні рейси можна шукати як в Інтернеті, так і обдзвонюючи туристичні аґенції з пропозицією купити зайвий квиток. Часто буває, що рейс з групою організованих туристів не заповнений і “тікета” вам віддадуть за мінімальною ціною аби не втратити гроші.

Ночівля

Знайти безкоштовну ночівлю можна різними шляхами. По-перше, у подорож можна взяти намета і ставити його у будь-якому зручному для вас місці з настанням темряви. По-друге, переночувати можна у монастирях чи інших духовних установах – інколи в обмін на допомогу по господарству. По-третє, зупинятися можна у місцевих жителів –познайомившись з ними на місці, або заздалегідь по Інтернету. Міжнародні сайти гостинності http://www.hospitalityclub.org/ та http://www.couchsurfing.com/ створено, щоб об’єднати мандрівників усього світу – реєструючись на цих ресурсах, ви отримуєте можливість зв’язатися з людиною практично з будь-якої точки планети й попроситися на ночівлю. На всяк випадок візьміть із собою каремат і спальний мішок – навіть у гостях інколи доводиться спати на підлозі. Також майте на увазі, що ви також зобов’язуєтеся приймати у себе вдома інших мандрівників, якщо ті попросяться до вас у гості і ви матимете змогу це зробити.

Ну, а коли ви бажаєте завше спати у кломфортних умовах, у ліжку зі свіжою білизною, то до ваших послуг чисельні хостели – молодіжні готелі для мандрівників. Виглядають вони як гуртожитки (в одній кімнаті мешкає декілька людей, вигоди й кухня – одні на всіх), але коштують значно дешевше за звичайні готелі – від 10-15 доларів за ніч. Адреси хостелів легко знайти в Інтернеті (сайти http://www.hostelworld.com/ и http://www.hostelmania.com/).

Візи

Витрати на подорож можна скоротити ще трохи, якщо їздити до тих держав, куди віза не потрібна. Це всі країни СНД (окрім Туркменістану), Таїланд, Ізраїль, Македонія, Хорватія (влітку), Чорногорія тощо. Окрім того, візу до багатьох країн можна отримати на кордоні (Туреччина, Індонезія, В’єтнам, Сирія), що заощадить як не кошти, то принаймні час і нерви. Якщо ви не маєте закордонного паспорту, можна згадати про ті країни, для в’їзду до яких достатньо внутрішнього українського паспорту – Білорусь, Росія, Придністров’я, Абхазія.

Навіть якщо вам потрібно оформити візу, можна не передплачувати тураґенціям за посередництво, а зробити її самому. Тут, як і у випадку з авіаквитками, необхідно проявити гнучкість і нестандарнтність. Наприклад, віза до однієї з країн Шенгенської угоди (а це більшість членів Євросоюзу) дає право на поїздку до будь-якої іншої. Тому можна оформити візу тієї країни, яку отримати найлегше (серед українців найбільш популярна Польща), і вже діставшись до неї, їхати у будь-якому потрібному вам напрямку.

Їжа

Намагайтеся уникати забігайлівок і їдалень неподалік від туристичних районів великих міст. Втім, іноді дешеві заклади харчування можна знайти навіть у центрі міста. Та найліпше купити продукти й самому приготувати улюблену страву. У багатьох європейських країнах діє мережа супермаркетів TESCO з непоганими цінами на продукти харчування. У сусідній Польщі можна затарюватися в мережі Biedronka, у Швеції нормальні ціни в маркетах Lidl і т.д.

Зв’язок

Під час тривалої подорожі по одній країні ліпше купити сім-карту місцевого оператора. На практиці виходить дешевше, ніж роумінг.

Інтернет-кафе нині розповсюджені повсюду й недорогі, однак є й шляхи для економії. У багатьох європейських країнах є зони безкоштовного Wi-Fi. Інколи безкоштовний Інтернет зустрічається в університетах і центрах туристичної інформації.

Карти

Карти автошляхів і міст краще купувати по приїзді до країни – виходить значно дешевше. Крім того, у місцях, де розвинена індустрія туризму, в будь-якому туристичному центрі (невеликі будівлі розміром з кіоск, позначені знаком «i») можна знайти безкоштовну карту реґіона чи центру міста.

Інформація

Замість того щоб платити за організовану екскурсію, усю необхідну інформацію про визначні місця можна знайти у путівниках чи Інтернеті. А ресурси, створені й поновлювані мандрівниками на кшталт Free Worldwide Travel Guides (http://wikitravel.org/) допоможуть знайти актуальну інформацію практично про усі міста світу.

P.S. Стаття Антона Кротова про те, як зекономити на мандрівках залізницею по СНД (російською мовою) – http://a-krotov.livejournal.com/7564.html

Крім того, існує книга Валерія Шаніна “Как путешествовать” (теж російською). Поки що її не читав, але, наскільки я розумію, там про те ж саме, тільки детальніше і змістовніше.

Вдалих подорожей!

Переклад з російської: Юрій Борисов

Джерело: http://hitch-hiker.livejournal.com

 

 

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментарів

  • Нам с сестрой родители подарили поездку в Германию, в честь отличного окончания школы. Это было очень неожиданно, но мы безумно обрадовались. Родители помогли заказать номер в одном из Немецких отелей через интернет, на тот момент нам казалось все очень простым и посетить другую страну не представляет никаких трудностей. Наше оптимистическое настроение развеялось сразу после прибытия в Берлин, мы совсем не знаем страну, в школе учили французский и изъясняться по немецки мы не могли. Мы вошли в интернет и на одном из форумов прочли массу позитивных отзывов о berlin-transfer.ru. Мы не медлили и тут же заказали автомобиль, мы были спасены водитель разговаривал на русском языке. Мы поняли , что пользоваться услугами трансфера гораздо удобнее.