Країни світу

Албанія

Cтолиця: Тірана.

Найбільші міста: Тірана, Дуррес, Ельбасан, Шкодер, Вльора.

Морські порти: Дуррес, Вльора.

Географія: Країна розташована на південному сході Європи, у західній частині Балканського півострова. Межує з Сербією, Чорногорією, Македонією та Грецією. Албанія – одна з найменших держав континенту – її загальна площа складає близько 28,74 тис. кв. км.Природа: Центральну частину албанського узбережжя займає рівнина; решту території – гори – Північні Албанські Альпи, хребти Томорі, Корабі (до 2764 м).

Крупні озера (у Албанії – частково) – Шкодер (Скадарське), Охридське, Преспа.

Найбільші річки країни – Дрін і Маті. Понад 38% територій вкрито лісами й чагарниками, біля 1/4 – гірськими луками.

Національні парки – Дайті, Люра й інші.

Клімат: Субтропічний середземноморський, з жарким сухим літом і прохолодною, вологою зимою. Середня температура липня – від +24 °C до +28 °C, січня – +4 °C на півночі і до +7 °C на півдні, температура сильно залежить від висоти над рівнем моря.

Опади (600-800 мм на рік) випадають переважно восени і весною. У гірських районах клімат холодніший (морози до -20 °C), річна кількість опадів зростає від 900-1200 мм на східних, до 2000-2600 мм й більше на західних схилах гір.

На висоті понад 1000 метрів сніжний покрив тримається декілька місяців.

Кращий час для відвідин країни – вересень. Теплий сезон триває з травня по вересень (липень – найтепліший місяць, до +38 °C), але навіть у квітні чи жовтні погодні умови можуть бути достатньо сприятливими.

Державний устрій: Парламентська республіка.

Адміністративно-територіальний поділ: 35 округів (реті).

Населення: 2,994 млн. чоловік (2011). Албанці – 96%. Окрім них в країні живе близько3 % греків. Решта націй (серби, чорногорці, болгари, цигани) – нечисленні.

Державна мова: Албанська.

Релігія: Мусульмани-сунніти – 70%, православні (грецька православна церква) – 20%, католики – 10%.

З 1967 по 1990 р. Албанія була єдиною країною в світі, де офіційно, на державному рівні, було проголошено атеїзм, багато церков перетворили в той час на театри і будинки культури.

Зараз це єдина європейська держава, у якій переважає мусульманство.

ВВП на душу населення: 7785 $ (2011).

Національна валюта: Лек.

Державні свята: Новий Рік (1 січня), Різдво Христове (7 січня), День Республіки Албанія (11 січня), Великдень, День беатифікації матері Терези (19 жовтня), День Незалежності (28 листопада), День Dизволення (29 листопада).

Національний домен: AL.

 

Facebook Comments

Залишити коментар