Країни світу

Анґілья

Cтолиця: Адміністративний центр – Валлі (близько 700 чоловік).

Географія: Володіння Великобританії у Вест-індії, розташоване на островах Анґілья і Сомбреро в північній частині Малих Антільських островів. Площа – 91 кв. км.


Природа: Острів має у довжину всього лише 25 км, при ширині в 3 км. Анґілья схожа на голку компаса, вказуючу напрям з північного сходу на південний захід. .

Ландшафт острова Анґілья досить плоский і невиразний, напівпустинні схили полого здіймаються від прекрасної берегової лінії до сухих вершин невисоких горбів (найвища точка країни – горб Крокус-гілл, має висоту всього 65 м).

У долинах прибережної зони є сухі ліси й солоні озерця – єдині відкриті водойми на острові.

Сільське господарство, з огляду на малу кількість придатної для обробки землі, практично нерозвинене.

Рослинність Анґільї здебільшого представлена рідкісними острівцями сухого лісу та гаю кокосових пальм або отруйної манцинелли (Hippomane mancinella). Колись зелені схили горбів, які вкривала густа трав’яниста рослинність, у наші дні майже позбавлені зеленого покриву, знищеного безконтрольним випасом худоби і здичавілими козами.

Хоч острівна фауна представлена переважно здичавілими домашніми тваринами, тут мешкає або зимує близько 80 різновидів птахів. Численні солоні водоймища привертають сюди тисячі перелітних птахів, що відправляються зимувати на південь з країн Північної Америки. Тому недивно, що національним символом Анґільї є горлиця звичайна (Streptopelia turtur), яку тут називають черепаховим голубом.

Клімат: Тропічний пасатний. Кліматичні умови на території Анґільї досить типові для північної групи Підвітряних островів. Круглий рік тут достатньоспекотно, середньомісячні температури коливаються від +20  °C до +27 °C, хоча у зимовий період вночі повітря може остигати до +16 °C-18 °C. Вдень же ж у літні місяці температура на сонці може доходити до +38 °C, проте спеку пом’якшують північно-східні пасати, що приносять прохолоду з Атлантичного океану.

Опадів випадає від 700 мм до 1200 мм на рік, переважно в період з серпня по листопад. Приблизно в цей же час (з липня по жовтень) над островом проносяться урагани і тропічні шторми, що приносять з собою невеликі пониження температури й рясні опади.

Форма правління: Залежна територія Великобританії, що має внутрішнє самоврядування.

Управління державою здійснює королева Великобританії, представлена на острові губернатором, який відповідає за зовнішню політику, оборону, забезпечення правопорядку і цивільну службу.

Населення: Близько 13,6 тисяч чоловік (2006).

Близько 90,1% населення складають нащадки вихідців з африканського континенту, приблизно 4,6% – мулати і креоли, 3,7% – вихідці з європейського континенту, а біля 1,5% – представники інших етнічних груп.

Майже 96% меншканців проживає на острові Анґілья.

Державна мова: Англійська.

Релігія: Протестантизм (англіканство і методизм).

ВВП на душу населення: 8800 $ (2004).

Національна валюта: східно-карибський долар.

Державні свята: День Анґільї (30 травня).

Національний домен: AI.Хорошая и надежная машина нужна каждому мужчине. К таким машинам я отношу ВАЗ. Поэтому если вас интересует продажа ВАЗ 2114, не затягивайте с этим

Facebook Comments

Залишити коментар