[Не]ФорМат

98 нотаток до путівника соцмістом Сєвєродонєцк

Герб Сєвєродонецьку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор: Світлана Ільченко

Не можу спокійно ходити вулицями даже такого обикновєнного Сєвєродонєцка. Ходила, і придумалося таке. Цифри проставилися якось випадково, але мені сподобалося. 8, а не 98, звісно:)

11. На логотипі міста обов’язково має бути таке: трансформаторні будки, гаражі для курей та мотоциклів, хрущовки і балкони – пластикові, добудовані, прибудовані, нарослі, як гриби на деревах. І ніякого “ти повернешся знову” і “закохайся у місто”.

…..Я пригадую біль моєї родини – нема балкона. Перший поверх без балкона, “углова квартира”, це як верхнє бокове біля туалету. Всі 90-ті мама мріяла про балкон, тато креслив дуже симетричні красиві схемки. Тоді якраз почався бум на ці прибудови до 1-го поверху, наші сусіди такий мали – цегляний і з підвалом для консервації. В когось були ями на подвір”ї, типу “льох”, але хто ж його так називав. І кури – в гаражах.

Хрущовка

Гаражі

 Сарайчик для голубів

22. Розділ «Золоті (інший варіант – червоні) сторінки історіі» має наголошувати, що історія в Сєверодонецьку завмерла в шоці. Історія не може відвести погляд від золотого Леніна, алюмінієвого Леніна, Франка і Шевченка, фарбованих “під Леніна”. До слова, всі вони – на вулиці Леніна.

Бюст Леніна

Бюст Шевченка

33. До розділу «Сєверодонецьк сучасний» включити цитату з ювілейного, на честь 70-річчя міста у 2004 році виданого збірника: “И сегодня в городе не прекращается строительство. За последние несколько лет построены такие объекты как: изотермическое хранилище жидкого аммиака СГПП “Объединение Азот”, Северодонецкое отделение “Проминвест банка”, паталогоанатомический корпус… Свято-Христо-Рождественский Собор.”

44. Розділ «Вулиці та площі міста». Поезія в камнє, історія в таблічкє. Індустріалізація і космічна епоха.

Вулиці Сєверодонецька

65. Архітектурні пам’ятки: естетика цвілі та гнилі. Якщо ви не любите поезію Антонича, вам може не сподобатися. Про такі от дерева колись на уроці малювання вчитель казав “нервові”, я досі згодна.

Старий район

76. Кольори міста: червоний, зелений, жовтий, синій. Відтінки: теракота, охра, зелений мох, цегла після десятиріч дощів. Балкони: соцпобут має бути яскравим.

Театр, колись - клуб хіміків

Забудова 70-х

 Палац культури Хіміків

87. Запахи міста: під’їзди хрущовок пахнуть котами і котлетами; в дев’ятиповерхівках є ліфти та сміттєпроводи, ними й пахне.

 Біля одного з найстарших будинків

98.Форма міста – паралелепіпед та його грані. Квартали, будинки, перехрестя. Ідеальні фігури.

 Ідельна форма

Навпроти - храм

Джерело: salmonvoyage.blogspot.com

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментар

  • Замість слова “Сєвєродонецьк” можна сміливо вписувати назви більшості українських райцентрів…