Світ очима бродяг

Бразилія. Ору-Прету. Золота столиця

Бразилія

Автор: Давид Вартумашвілі

Мандрівники, що вирушають до Бразилії, просто зобов’язані відвідати Ору-Прету. Це місто такий самий символ країни як, наприклад, Копакабана чи водоспад Іґуасу.

До того ж, золота столиця найбільшої південноамериканської держави відкриє вам Бразилію зовсім з іншого боку. Виявляється й тут є тиха затишна провінція з дивовижною концентрацією історичних храмів на душу населення.

Багато хто ігнорує це місце, тому що до нього не так легко потрапити. Є два шляхи дістатися Ору-Прету і обидва дуже незручні. Автобус з Ріо-де-Жанейро їде, гадаю, годин 10-12, можливо, з проміжними пересадками. Найближче велике місто з аеропортом – Белу-Орізонте, від нього до Ору-Прету теж слід їхати автобусом, години зо дві. Ми обрали варіант, що заощаджує кошти (але не час) – прилетіли у Белу-Орізонте (це така собі зменшена копія Сан-Паулу), там провели кілька днів. Потім я придбав квитки до Ору-Прету, відстоявши у найбільшій черзі в своєму житті. І ось ми тут.

Ору-Прету перекладається як чорне золото. Чорне тому, що такого кольору були золоті самородки, які видобували в цих краях. Із золотом пов’язані розквіт та становлення міста, яке у 18-му столітті було одним з ключових у Бразилії. Слідом за вгасанням золотої лихоманки зупинився і розвиток Ору-Прету. Тепер цей величезний шмат законсервованої історії став одним із туристичних центрів.

Головний майдан міста – площа Тирадентіса, національного героя Бразилії. Голову четвертованого Тирадентіса було виставлено на загальний огляд саме в Ору-Прету, можливо, на цій самій площі. Тепер тут пам’ятник бразильському героєві.

Бразилія

Будівля на протилежній частині майдану – Музей Повстання інконфідентів, який і описує саме ці події.

Бразилія

Брати Феміди на даху Музею Повстання:

Бразилія

Центральна площа розташувалась на вершині пагорбу, від неї в усі сторони розбігаються мальовничі викладені бруківкою вулички

Бразилія

Бразилія

Бразилія

Бразилія

На площі:

Бразилія

Цю будівлю було зведено у 1741-1748 роках і початково вона була Палацом Губернатору. Нині тут школа, де вивчають нюанси видобутку корисних копалин.

Бразилія

Обсерваторія:

Бразилія

Місто славиться своїми старими церквами у стилі бароко. Їх віддаленість одна від одної – 200-300 метрів.

Церква Носса Сеньйора ду Карму, побудована між 1766 та 1772 роками, розташована у самому центрі поряд із Музеєм Повстання. Біля неї є Музей Ораторського Мистецтва, у будівлі, в якій доживав віку відомий скульптор Алейжадінью.

Бразилія

По дорозі з автовокзалу до центру стоїть церква Носса Сеньйора дас Мерсес (1773). Біля неї гарний оглядовий майданчик з видом на цент міста.

Бразилія

Зовсім поряд церква Сао Франціско де Паула, яка вважається останньою з історичних у місті.

Бразилія

Видно її практично звідусіль. Вранці вона буває оповитою туманом, що справляє містичне враження.

Бразилія

Будиночок біля церкви:

Бразилія

Вид на місто:

Бразилія

Вниз у місто веде вузька доріжка. 2-3 старовинні вулички:

Бразилія

І ось вона – Носса Сеньйора ду Розаріо. Хто був її архітектором невідомо, але її вигнутий фасад вважається вершиною стилю бароко в цих місцях.

Бразилія

Поряд із церквою:

Бразилія

Ще кілька старих вулиць:

Бразилія

І перед вами собор Носса Сеньйора ду Пілар (1731):

Бразилія

По інший бік від площі ім. Тірадентіса знаходяться два храми, до яких має відношення Алейжадінью. Всередині, звісно, собори виглядають не гірше, ніж ззовні але знімати було неможна.

Носса Сеньйора дас Мерсес і Пердос (1772):

Бразилія

І Святого Франциску (1766-1794):

Бразилія

Навпроти останньої церкви знаходиться ринок сувенірів. Тут переважно якісь вироби з мильного каменю. Популярність саме цього матеріалу обумовлена тим, що, по-перше, його багато в околицях, і по-друге, саме з цим каменем працював майстер Алежайдінью.

Бразилія

Продавці, як правило, і є скульпторами.

Бразилія

Люди:

Бразилія

І вікна:

Бразилія

Вивіски:

Бразилія

В Ору-Прету ми зустріли Різдво (католицьке). З приводу цього більшість будинків були прикрашені:

Бразилія

Особливо сподобалась спеціальна машина для мильних бульбашок. Бульбашки літали по всій вулиці, на втіху дітям і дорослим:

Бразилія

Ще ми побували на залізничному вокзалі, звідки до сусіднього міста Маріана можна доїхати на старому паровозі по вузькоколійці. Але через сильний дощ, що пройшов напередодні, його скасували на декілька днів – певно, розмило дорогу. Зате на вокзалі спеціально для нас увімкнули іграшковий паровоз:

Бразилія

По дорозі з залізничного вокзалу ми піднялися на найвищий пагорб у місті й побачили панораму Ору-Прету:

Бразилія

Звичайна забудова. На одному з дахів можна побачити червону Ниву:

Бразилія

Бразилія

Ми:

Бразилія

Бразилія

БразиліяBooking.com

Переклад з російської: Юрій Борисов

Джерело: vartumashvili.livejournal.com

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментарів

  • дуже гарна архітектура, це мені особливо сподобалась

  • Бразилія, без сумніву, одна з найколоритніших країн світу. Вона має унікальну самобутню культуру. Помножте на мальовничі краєвиди і отримаєте незабутні враження

  • Чудове місто! Треба побуватиі там!!!