Світ очима бродяг

Дорога на Лемківську ватру

Тут я вирішив поділитися своїм досвідом подорожі машиною закордон.
Моєю основною ціллю було поїздка на лемківську ватру, яка проходить кожного року в Ждині, що знаходиться в Польщі. Їхали ми цілою сім’єю і лише на чотири дні.
Перед мною стояло декілька проблем, для початку це вибір маршруту, не хочеться в підсумку довго стояти на кордоні. Далі це як і де вибрати жило і звичайно мати ще і насичену програму.

Перетин кордону

Оскільки фестиваль проходив в польських Карпатах, тому для перетину кордону я вибрав пропускний пункт Смільниця. Від Львова до Старого Самбора вас чекає чудова дорога, а вже до самого пропускного пункту вже гірше, але доїхати можна. Для перетину кордону достатньо водійських прав, техпаспорта, страхівки і біометричних паспортів. Сам перетин кордон зайняв 2.5 годин, а далі навігатор і вперед.

Дорога

Зупинитися ми вирішили в Криниці, що є невеличким курортним містечком в Карпатах. Далі я повністю довірився навігатору і він повів мене до місця призначення маленькими гірськими дорогами і навіть через Словаччину, що було для мене сюрпризом. І скажу, що сільські дороги Польщі дійсно хороші, єдино було декілька дійсно не простих перевалів і серпантинів, але не було проблеми їх проїхати. І завдяки хорошій розмітці їхати в ночі набагато комфортніше ніж в нас. Цікаво, що мені по дорозі десь три рази зустрілася поліцейська машина і це враховуючи, що це були дійсно глухі села та жодного разу мене не зупинили незважаючи на українські номери. Єдине, що зимою я б не радив такими дорогами їхати, не відомо як там чистять дороги. Вже в Словаччині нас трохи збив з дороги ремонтні роботи, але знайшлися добрі люди і показали як і куди їхати. Тут ще хочу додати, що навігатор в машині в такій подорожі є дуже важливим. Через гори декілька разів втрачався GPS сигнал, а на телефоні він пропадав на довго. Тому я б радив брати з собою карду доріг на всяк випадок.

Житло

Отже, до темна я таки добрався до місця призначення.
Житло я винаймав через Booking. Це був досить просторні апартаменти з однією великою кімнатою, кухнею і туалет плюс душ. Все було дуже хорошої якості, на кухні була і кавовий апарат та посудомийка, що мене чесно приємно вразило. Тому можу радити зупинятися тут Apartamenty Kora. Я все повністю оплатив через Booking.com і обійшлося це 4 тис. грн на три ночі. Мені було залишено ключі у схованці і щоб заселитися я навіть не зустрічався з власником і тільки при виселенні я ще мав заплатити місцевий туристичний податок. В загальному ми були дуже задоволені житлом.

Криниця

Криниця, саме так називається місто де ми зупинилися. Це досить невелике, але дуже приємне гірське містечко. Тут є і де прогулятися вечором і жива музика в кав’ярнях. Що здивувало, так це те що в меню я знайшов фітнес десерти.

Криниця
Раз є такий знак, то фіри таки інколи сюди заїжджають
Криниця
Гірська річка додає своєрідного колориту
Криниця
Традиції паркування ато у нас спільні

Кошиці

Ще в самій дорозі нам прийшла ідея поїхати в Кошиці, що знаходиться в Словаччині. Гугл показував, що дорога має зайняти півтори години та насправді вийшло приблизно дві. Переїхавши через перевал ми попали в Словаччину і до самої Кошиці це переважно були гірські дороги. Як такого кордону між Польщею і Словаччиною не існує, тільки невеличка табличка сповіщає вас про перетин кордону. Самі Кошиці є дуже цікавим, але при тому невеликим містом. Там є чудовий історичний центр де можна провести часу. Крім архітектури ми ще завітали до місцевого музею, який не схожий на наші музеї. Він був дуже цікавий де була крім просто експонатів ще і справжня лабораторія для школярів з різними навчальними приладами від фізичних законів до людських органів. І ще дуже сподобався маленька експозиція космонавтики.


В Словаччині ціни здалися трохи більшими ніж в Польщі, можливо це суб’єктивно і пов’язано з тим, що діє євро як валюта. В цілому ми були дуже задоволені поїздкою.

Лемківська ватра

Лемківська ватра
Фестиваль у розпалі, а ми вже трохи втомилися

А тепер трохи про основну мету поїздки. Якщо ви зовсім нічого не знаєте, що такі лемки та чому ватра в Польщі й що таке взагалі ватра, то даю посилання де це можна почитати https://watrazdynia.pl/uk/ Тут є українська версія, а якщо вас це дійсно зацікавило то модна завітати до цієї групи https://www.facebook.com/molodlem/.
Сама ватра відбувається в мальовничому місці в горах. Тут можна як і з культурою ознайомитися так і розваги у вигляді смачного пива та пісень. Це досить локальний фестиваль, хоча сюди приїжджають лемки з усього світу і безумовно він має свій неповторний колорит. Вечірня програма з цікавими гуртами, великою ватрою та веселими забавами сподобається всім. Більшість людей зупиняється в наметовому містечку, також є все необхідне для кемпінгу. Для лемків всього світу це більше ніж просто фестиваль, але це вже зовсім інша історія.

Підсумки

Подорожувати закордон машиною зовсім не складно і якщо ви їдете не один то і дешевше може вийти. Також це дає можливість побачити більше і відвідати місця, які ви навіть не планували, що додає гнучкості та невеликий елемент спонтанних рішень.

Мені вистачило одного баку пального туди і назад, в мене дуже економний дизельний двигун, а загальна відстань не перевищила 600 км.

Орендувати апартаменти чи номер в готелі не є сильно дороще ніж в нас і в загальному сервіс на хорошому рівні

Звичайно, я не мав досвіду подорожі машиною у великі міста чи автобани тому це питання залишається не відкритим

Тому не бійтеся і подорожуйте більше, і такі близькі країни нам як Польщі чи Словаччина можуть не менш цікаві ні далека Азія.

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментар

  • Чудово, коли є такі сайти-блоги, де можна знайти корисну інформацію про подорожі. Та полюбуватися гарними фото, коли сидиш у офісі,а за вікном дощ))