Світ очима бродяг

Чилі. Пунта-Аренас

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Автор: Євґєній Щєрба

Пунта-Аренас – невелике чилійське містечко на самому краї Південної Америки, що розташувалося лише в тисячі кілометрів від Антарктиди на березі Магеланової протоки. Втім, «містечко» – то для нас, а тутешні цілком можуть пишатися тим, що живуть у найбільш південному місті Землі з населенням понад 100 тис. чоловік. А ще локали дуже тішаться зі своєї причетності до Незалежної Республіки Маґальянес (Republica Independiente de Magallanes), якої формально ніби й не існує, але вона має власний прапор (котрий можна зустріти тут скрізь), гімн, а відповідна група у Фейсбуці налічує понад 6000 осіб.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Ми прилетіли туди на кілька днів з метою відвідати національний парк Торрес-дель-Пайне (Torres del Paine), але через деякі обставини плани довелося змінити. Настрій був не найкращий, адже під час перельоту загубився наш багаж.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Надворі було біля 15 градусів тепла, перемінна хмарність і сильний холодний вітер – звична літня погода у Пунта-Аренасі. Якщо у вас при собі хороше трекінгове взуття, штани й тепла куртка, то нічого страшного. Та я прилетів сюди з Ріо у легенькій сорочці, білих шортах і сандалях на босі ноги, тож почувався «трохи» некомфортно у місцевих кліматичних умовах, навіть не зважаючи на своє сибірське походження. Довелося терміново здійснити тур по місцевих магазинах одягу. На щастя, ціни тут доволі прийнятні.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Забігаючи наперед, зазначу, що ми провели чудовий час у цьому затишному місті. Певно, далася взнаки накопичена нами протягом нескінчених перельотів втома. Пунта-Аренас непогано підходить для прогулянок, охайні підстрижені кипариси тішать око.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Ще одна міська атракція – стара закинута пристань, яку колонізували баклани

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Сонце у цих краях в середині місцевого літа сідає неймовірно довго.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Періодично, по дорозі в Антарктиду й назад, у порт заходять великі круїзні лайнери. Якщо маєте бажання й гаманець достатньої товщини, туди можна злітати – з місцевого аеропорту є прямі рейси. Біля оглядового майданчику на пагорбі можна знайти стрілки-вказівники з відстанню до різноманітних точок на мапі світу. Є там, наприклад, Астана й Рига, але з кілометражем, здається, наплутали. Це в черговий раз змусило замислитися, як далеко ми опинилися від рідного міста (майже 19 тис. км).

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

На другий день нашого перебування тут ми вирішили здійснити невеличку вилазку до місцевого заповідника Сено Отвей (Seno Otway) за допомогою автобусної компанії Buses Fernandez. Заповідник примітний тим, що там можна простежити за магелановими пінгвінами (Spheniscus magellanicus) у їхньому природному середовищі. Приїжджати сюди ліпше вранці (коли вони йдуть на полювання) або по обіді (коли птахи вертаються додому). Виходячи з океану, ці серйозні хлопці, на очах у любознавчого натовпу гонорово долають шлях по стежках до своєї «бази».

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Дитсадок чекає на березі.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Ось такий квітуючий килим тут повсюди.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

У цій місцині можна також зустріти патагонських гусей (на світлині) й фламінго (побачили здалеку, але засняти їх як слід не вдалося).

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Тихий океан, у водах якого ми ще зовсім недавно плескалися на острові Пасхи, тут набуває вже досить суворого вигляду. Вітер на півдні Чилі настільки холодний і сильний, що зігрітися у кафе неподалік пересуваємося вже бігцем.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

На зворотньому шляху зустріли південноамериканських страусів – нанду. Бігають вони дійсно швидко.

Чилі. Пунта-Аренас, Chile

Ось такий шматочок Патагонії довелось нам побачити, і ми вже не так сильно засмучуємось, що не потрапили до парку Пайне. В аеропорту Пунта-Аренас на нас чекають добрі новини – нарешті знайли наш багаж, який загубився. Побувавши без нас у Сан-Паулу, він, схоже, також радий нас бачити. Ми клеїмо на нього наліпку з пінгвінами й летимо до Буенос-Айресу, щоб повернутися додому.Booking.com

Переклад з російської: Юрій Борисов

Джерело: venividi.ru

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментарів