Світ очима бродяг

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Автор: Сергій Кудяшов.

Виїжджаючи суботнього вечора у московському напрямку, я мав два плани: план “А” – оглядини Тули; план “Б” – оглядини Калуги. Відстань між цими містами – 120 км.

Першою застопленою машиною виявилась вантажівка, водій, пан Анатолій, довіз мене до Кролівця. До укр-рос кордону залишалося 60 км. За годину застопив буковинських молдаван. Пропонували їхати разом з ними в московському напрямку, але на кордоні була трьохсотметрова черга з легкових автомобілів, тому, щоб раціонально використати час, вирішив проходити кордон пішки.
Пункт пропуску Бачевськ-Троєбортне відрізняється від Нові Яриловичі-Нова Гута (укр-біл кордон) тим, що для пішоходів створений окремий коридор (що дуже зручно) і нейтральна смуга є дуже короткою (500 м). Нібито все створено для комфортного і швидкого перетину державного кордону, але все виявилося навпаки: згідно міграційного законодавства РФ іноземці, які не мають офіційного запрошення на роботу, мають залишити територію країни протягом 90 діб, а найближчий кордон, де можна поновити міграційки – український.

Тому на кордоні мене чекав сюрприз у вигляді черги з уродженців Середньої Азії, які погано говорили російською і постійно конфліктували з Юлією, працівницею прикордоного загону, яка у свою чергу намагалася створити порядок з незкінченим потоком вантажівок, автобусів та легковиків, та найбільше їй докучала юрба, частиною якої був я.

Пропустити всіх пішоходів одразу вона не могла – не вистачало відповідних працівників, які проводили фейсконтроль і ставили штамп про в’їзд у РФ. Ця тяганина забрала в мене 40 хвилин (ті, кому цікаве життя мігрантів у православній Росії можуть прочитати ось цю статтю refugee.ru).

Відійшовши на метрів 400 від кордону, стояв з подвійною табличкою КАЛУГА-ТУЛА, зупинився волиняка, який на старому опельку їхав в Москву. Водій говорив не чітко й малозрозуміло, тому розмова не зав’язалась. Звичайно, в моїй ситуації Антон Кротов або Захар Колісніченко намагалися б знайти спільну мову з драйвером, але я не такий сумлінний стопер і тому без докорів совісті спав до самої Калуги. Вже на калужській об’їздній хвилин тридцять стояв з табличкою ТУЛА – зупинилось якесь японське корито, водій сказав, що їде в Калугу – таким чином вирішилась доля мандрівки – оглядини Тули перенесені на невизначену дату.

ранковий майдан Перемоги

Ранковий майдан Перемоги.

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

На мить відчув себе у Мінську.

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Пам’ятник воїнам загинувшим у локальних конфліктах.

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Вперше бачу, щоб на офіційному рівні згадували про жертв конфліктів у Кореї, Угорщині, Ефіопії.

церква Косми і Даміана

Церква Косми й Даміана.

Кіров. Осінь. Хрущовка

Кіров. Осінь. Хрущовка.

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Я як знав, що треба підійти до дошки оголошень. Комедия с украинским хвасоном.

Драматичний театр

Драматичний театр. Фонтани назиму накрили зеленою жестю.

пам’ятник театральному глядачу

Пам’ятник театральному глядачу.

Костянтин Ціолковський

Костянтин Ціолковський – вчений-теоретик, який заклав підмурок космонавтики є справжнім символом міста, його портрети розміщені майже на всіх сувенірах. На фото вчений з велосипедом – він часто користувався “лайбою” і саме таким його запам’ятали городяни, на єдиній пішохідній вулиці міста – Театральній. Сам факт пішохідної зони ставить Калугу на один щабель з такими центрами світового туризму як Чернівці та Суми.

нульовий кілометр автодоріг Калужської області

Нульовий кілометр автодоріг Калужської області.

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Хрущову має гикатися.

РПЦ і державний банк

Два стовпи Кремля на одгому знімку: РПЦ і державний банк.

сквер Ціолковського

Сквер Ціолковського.

Ціолковський і Корольов.

Ціолковський і Корольов. Вони були приятелями.

могила Ціолковського

Могила Ціолковського у парку, який носить його ж ім’я. Одразу за сквером знаходиться перший у світі музей космонавтики. До його розбудови особисто долучились Корольов і Гагарін.

могила Ціолковського

Гоголь

Ну не “русский писатель”, а малорос, який писав російською. Гоголь надто цінний діамант, щоб відавати його сусідам.

Восток-1

Дублююча копія гагарінської ракети Восток-1, була побудована на випадок форс-мажора з основною ракетою.

Восток-1

Увійшовши в музей та ознайомившись із цінами на вхідний квитки (70 рублів студенти, 150 дорослі), хотів скористатися вже типовим для себе прийомом.

– Здраствуйте! Забыл студенческий в Киеве. Может, сделаете мне льготный билет?

– Билет для иностранцев стоит 250 рублей

Короткий шок (такий трюк завжди спрацьовував), знаходжу мовчки 150 рублів і отримую квиток.

Вже відїхавши з Калуги, згадав слова В. Путіна: “Ми адін народ”http://www.youtube.com/watch?v=iLGP9SP-qig

Шкода, що згадав вже постфактум, був би хороший тролінг.

Зрозуміло, що питання про оплату фотозйомки навіть не виникало, тому знімків небагато.

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

Моя дитяча мрія – система Буран-Енергія. Радянський човник, який здійснив лише один політ. Цікава деталь: весь короткий політ Бурану на відміну від шатлів відбувався у автоматичному режимі без екіпажу. Американці пропонували продати цю технологію їм – росіяни відмовили.

Також, у музеї дізнався, що окрім місії Аполон-11 (деякі експерти називали це відеовисадки астронавтів спецоперацією ФБР) у NASA було ще 4 вдалих висадок на єдиному супутнику Землі, а отже спекуляції на тему “Чи були американці на Місяці” закриті.

Калуга або пацан пообіцяв – пацан з’їздив

навпроти філармонії. Гадаю, це була ідея музикантів, бо комунальним службам легше спиляти сухі стовбури дерев ніж придумати як їх використати.

гостинний двір

Гостинний двір.

гостинний двір

А ця частина готується до ремонту.

На автовокзалі пояснив касирші, що мені потрібно виїхати на дорогу Брянськ-Москва – видала квиток до зупинки “Киевское шоссе”. Як виявилося, те, що треба. Вийшовши на потрібній мені зупинці, помітив стопера, дізнався, що він їде в Брянськ запропонував йому шмат картону та чорний маркер – він відмовився – балбєс. Його підібрали першим, мене трохи згодом. Від Калуги до Брянська доїхав на пасажирському “спринтері”.

До кордону залишалося 160 км. Вже їдучи додому і аналізуючи побачене зранку красиве місто, мене томило одне питання – Миколо Яновичу, навіщо Ви виїхали звідси?

Вийшовши зі “спрінтеру” витягнув табличку УКРАЇНА. Проїхало пару вантажівок з нашими номерами, а зупинився мікроавтобус з франківськими заробітчанами.

Пам’ятаючи нічну ситуацію на кордоні семикілометрову колєйку (черга з вантажівок – водійський сленг) та трьохсотметрову чергу з легковиків та автобусів вирішив, що перед пунктом пропуску Троєбортноє вийду з машини перетну кордон пішки за хвилин п’ятнадцять, ну максимум дванадцять, таким чином зможу обігнати франківчан і знову застопити їх або іншу машину до Києва.

Але ситуація склалась не на мою користь, автомобільної черги не було взагалі, а черга з пішоходів нараховувала двадцять середньоазійців та п’ятеро українців. Ніби не багато людей, але російські прикордонники за дві години пропустили п’ятеро найбільш шустрих таджиків та ще пару жіночок поза чергою.

Потім відбувалася перезмінка, протягом 30 хв взагалі нічого не відбувалось. Новій зміні вдавалося краще контролювати натовп, а невдовзі повідомили, що пропустять 8 людей. Шансів випередити таджиків у мене не було, та раптом оголосили квоту на 6 українців, бо врешті-решт це російсько-український кордон, а не російсько-таджицький.

П’ятнадцять хвилин, і я вже стоплю з табличкою КИЇВ, ще 10, і я вже їду на вантажівці додому. Після трьох годин поневірянь я зарікся, що скористаюсь цим пунктом пропуску ще один раз, щоб поїхати в Тулу по пряники і після цього на московському напрямку поставлю крапку.

p.s. російські прикордонники з Троєбортного – ідіть у дупу!

p.p.s по причині того, що у Калуга була планом Б, перед поїздкою я навіть не поцікавався молодими роками Азарова. Таким чином не сфотографував ні школи, де вчився Азаров, ні будинку, де живе його мати. Тому, для інормативності розміщую відео, яке відзняло росТБ перед зустріччю премєр-міністрів Росії і України в Калузі

www.youtube.com дивитися з 41.09 по 42.09 хв.

Facebook Comments

Залишити коментар