Конкурс Світ очима бродяг

Моя Індія

Моя Індія

Автор: Юлія Домашець

Сьогодні дуже модно подорожувати до екзотичних країн. Особливо популярною серед молоді, є Індія. Частіше за все наші туристи відправляються на тиждень до ГОА, живуть у тризіркових готелях, розмальовують себе хноєю, купують індійські штани та ароматичні палички, а потім авторитетно розповідають про ту таємничу і повну контрастів країну.

Що я вам на це скажу! Ми з друзями подорожували Індією майже місяць, спустилися від Нью-Делі до ГОА; подорожували власним ходом з наплічниками за плечима.

Кожного дня ця країна шокувала мене: то своєю величчю, то своєю вбогістю. Кожного дня я робила нові відкриття: у природі, архітектурі, звичаях, у собі. Бо кожного дня ця країна змінювала мій світогляд і ставлення до життя .

Я була там 21 день і ось вам 21 факт про МОЮ Індію.

1). Готелі

Ми зупинялись у найдешевших і, я так розумію через це, у найекзотичніших. Не треба дивуватись, якщо у вас у номері живе гекон або жаба. Білизна кольору свіжого асфальту і дірка від недопалка на подушці – теж норма. Спати можливо лише у одязі і лише у власних спальних мішках. Проте доброзичливі консьєржі у будь який час дня і ночі можуть допомогти вам дістати алкоголь або наркотики.

2). Транспорт

Індія, Транспорт

Дивлячись на індійські дороги ,розумієш, що дійсно: «Рух – це життя».

Їдуть одночасно всі не дотримуючись жодних правил: вантажівки, автобуси, мопеди, тук-туки, верблюди, воли. На перехрестях, хто перший поїхав, той і молодець!

З часом розумієш, що головне на індійських дорогах не знання правил дорожнього руху, а гарна карма. Найпопулярніший транспорт для переміщення містом – тук-тук . Це такий собі мопед з салоном, у який за великого бажання може залізти до 8 чоловік. Тому не вірте, якщо вас не хочуть брати вчотирьох з наплічниками.

Місцеві потяги – окрема тема. Розповідаю про найдешевші. По-перше, вам спокійно можуть продати просто місце у тамбурі – сідаєш на власний наплічник і спокійно їдеш у коридорі біля туалету. Плюс у тому, що можна відчинити двері на вулицю й смердіти буде менше ніж у самому вагоні. Або вам продають дві полиці на чотири персони і розміщуйся, як хочеш ( ми грали у « камінь, ножиці, папір» і переможений спав просто на підлозі у спальному мішку).

3). Їжа

Якщо ви замовляєте дві порції гострої страви, і дві негострої, будьте впевненні, що все буде однакове…і дуже гостре!!!! До кухонь у ресторанах, якщо у вас з’явиться можливість, краще не заходити: дуже брудно, смердить, все ріжеться одним ножем і мішається однією ложкою. Проте готові страви дуже смачні, головне не знати з чого вони зроблені. А велика кількість перцю, у будь-якому разі, знищить всі мікроби. На склянці з водою або чаєм, зазвичай, можна знайти відбитки чиїхсь пальців, тому раджу пити з власної пляшки.

Фрукти тут всі дешеві, смачні й екзотичні. Індія – це саме те місце, де можна дізнатися, яка на смак маракуйя, папайя, манго, карамболь ( його, до речі, тут смакують з сіллю та цибулею). А ось кукурудзу у них не варять, а смажать на паличках.

4) Напої.

З безалкогольних найпопулярніший чай масала – традиційний індійський чай з молоком і спеціями. Величезна кількість фрешів з будь-чого: від кавуна до ківі. З алкогольних – контрабандний віскі, який можна купити у багатьох підворіттях та притонах, а на ГОА – славетний ром, який коштує дешевше за пиво. Також можна скуштувати місцевий самогон з плодів кеш’ю, саме плодів, а не горіхів. Він міцний і несмачний.

5). Віра

Декілька основних релігій – індуїзм, буддизм, мусульманство. Вважається, що мусульмани досить агресивні, а індуїсти миролюбиві. Але мені вдалося розгледіти й інший бік медалі. У місті Пушкар, що налічує близько 300 храмів, і вважається дуже релігійним місцем, нас зустріли піднесеними обрядами, вдягнули у квіти, намалювали чандру, благословили й почали вимагати за це все по 300 рупій, хоча були згодні брати і євро і долари, а ось від гривні відмовились. Після цього наша піднесеність кудись зникла. Також ми заздалегідь були попереджені, що курити та пити тут неможна, тому авторитет індуїстів впав ще нижче, коли вони почали пропонувати нам тишком-нишком пиво за ті ж 300 рупій.

А от мусульмани приємно вразили своєю щирістю віри й доброзичливістю. Ми якось випадково заїхали до міста Ахмед-Абад. Це місто, де немає жодної історичної пам’ятки і, відповідно, жодного туриста . Але ми дізнались, що там є старовинний мусульманський храм і відправилися туди. Віряни дуже привітно нас зустріли, хлопців провели до самої церкви, пояснили обряд молитви. Мене, як жінку, звичайно, не пустили, але залишили зі мною дівчат, які докладно відповідали на мої питання. Вразило шанобливе і щире ставлення до своєї релігії. От такі контрасти.

6). Касти

Вони існують насправді, але більшість від цього не страждає і вважає, що це воля Бога і може у наступному житті щось зміниться. Коли до нас причепився жебрак і довго не давав нам спокою, підійшов якийсь чолов’яга, поговорив з ним, і жебрак зник. Наш рятівник пояснив, що він вищої касти, і той не мав права його не слухатись.

7). Родинні звичаї

Стосунки між батьками й дітьми поясню на простому прикладі. Ми їдемо місцевим потягом, у ньому не дві, як у нас, а три полиці. На бокових полицях розташувалася індійська родина: тато, мама, декілька дітей і бабуся. Коли прийшов час спати, батько підійшов до нас і попросив дозволу покласти біля нас свою матусю. Ми не зрозуміли одразу де саме і просто кивнули головою. Виявляється бабуся лягла між нашими полицями просто додолу і вкрилася якоюсь ряднинкою. А голова сімейства з дружиною і дітьми в цей час зручно розташувались на своїх полицях.

8). Одяг

Приємно вражає, що майже всі індіанки носять національний одяг – сарі. Я бачила усього трьох дівчат у європейському одязі біля офісного центру в Мумбаї.

9). Жебраки.

Їх дуже багато, вони нахабні, постійно вимагають 100 рупій. Найчастіше йдуть за вами метрів триста і співають свою пісеньку про 100 рупій, або тицяють вам у руки голеньку, брудненьку дитинку, або хапають прямо за ногу й не відпускають (було дуже смішно, коли мій друг так і тягнув на нозі маленького жебрака метрів тридцять). Пропоную нікому нічого не давати, якщо вже дуже когось шкода, купіть їм поїсти. Бо якщо це дитина,то за нею обов’язково стоїть хтось з дорослих і ці гроші забере – перевірено.

10). Святі тварини

Так, це правда, що корови тут просто всюди. Вони спокійно ходять вулицями міста, прогулюються між лежаками на пляжах або неспішно подорожують автострадами. У великих містах всі корови дуже худі, бо пастися особливо немає де. Тому вони не гребують картонними коробками та целофановими пакетами. На ГОА ситуація з їжею краща, але треба завжди бути уважним, бо в будь який момент ця «свята» може з’їсти фрукт або булку, що лежить поруч з вами .

11). Пам’ятки культури.

Такі шедеври як Тадж-Махал, Агра-форт, Ред-форт, храми острова Елефант і т.п.,навіть якщо ви бачили на картинках сотні разів, обов’язково вас вразять. Також дуже приємно було бачити, що величезна кількість індусів відвідує ці історичні і святі місця. До речі, квитки для іноземців коштують приблизно у 10-12 разів дорожче, ніж для місцевих.

12). Трущоби

Моя Індія

Коли я побачила перший індійський готель, то подумала, що це і є трущоба. Я дуже помилялася… Найпростіший варіант хатинки з нетрів: палки вбиті у землю, на них натягнутий целофановий пакет, все!

Також популярними проектами є великі коробки або натягнута між кілочками тканина. До того ж, все це тулиться одне до одного і виходить подоба якогось житла. Перше враження дуже сильне, особливо, коли під цим целофаном на голій землі лежить немовля. Спати під лавкою, під возом, коло якоїсь огорожі вважається нормальним, на третій день це вже не вражає.

13). Природа

Моя Індія

Природа Індії вражає. У великих містах дивує поєднання будівель і дивовижних дерев, гігантських пальм тощо. А ось у самих джунглях, які можна зустріти на ГОА, розумієш, що «Аватар» та інші фантастичні фільми, зовсім не вигадка. Природа вже давно вигадала все за нас,треба тільки пильно придивитись до неї.

Якщо завітати на ферму спецій, то можна дізнатися, які ж у своєму первинному вигляді, а не у пакетиках, шафран, ваніль, кориця, перець ( він, до речі, ліана).

14). Наркотики

Не знаю, чи вживають їх місцеві, але всім туристам наркотики пропонують на кожному кроці. Найпопулярніший – гашиш. Хто на цьому не знається, будьте впевненні, що підсунуть незрозуміло що. Проте, процес обміну грошей на гашиш у темному кутку Делі дуже захопливий, відчуваєш себе, як у кіно. Але основний наркотичний рай – це ГОА: гашиш, марихуана, ЛСД, гриби, марки – це не повний перелік того, що можна замовити у кожного третього індуса. У багатьох кафе висять попередження, що вживати наркотики у них заборонено, але НІХТО цього не дотримується.

Ще тут всі місцеві вживають жувальний тютюн, який вважається легким наркотиком. Від нього виділяється багато слини, тому вся Індія запльована. На смак – справжнє мило. Довго жувати неможливо, тому не знаю, чи є від нього якийсь ефект.

15). Іноземці

Моя Індія

Іноземців тут дуже люблять, бо вони – основне джерело доходів . Через те, що всі місцеві розмовляють англійською, загубитись майже неможливо. Індійці, які мають фотоапарати, дуже люблять фотографуватися з європейцями, в принципі, як і ми з ними. Про Україну майже ніхто не знає. Назву Ukraine всі плутали з UK і вважали, що ми з United Kingdom.

16). Спорт

Найважливішим спортом тут вважається крикет. Під час нашої подорожі саме тривала першість світу з цього виду спорту, тому у всіх кафе, де є телевізор, щовечора можна було слідкувати за розвитком чемпіонату. Ми дивилися гру багато разів, але правил так і не зрозуміли. Грають всі і всюди: професійні команди на справжньому стадіоні у Мумбаї, хлопці з саморобними бітами серед вулиць Делі тощо.

17). Торгівля

Тут можна купити все що завгодно, головне торгуватися. Суми з космічних 500 рупій можуть впасти до 50. Якщо ви хоч поглядом відповіли на заклик місцевого торгівця купити у нього штани, сарі або коралі, будьте впевнені, він полізе за вами в океан (у прямому значенні цього слова), але вже не відчепиться. Багато речей виявляються неякісними – їх доводиться латати вже у перший вечір. А деякі взагалі хтось міг носити до вас (ми це виявили, коли у кишенях нових штанів знайшли жувальний тютюн і носовичок).

18). Транс-дискотеки

Це, звичайно, особливість ГОА! Збирається сила-силенна людей різного віку, всі вживають різноманітні наркотичні засоби і танцюють. Про музику можу сказати лише одне – вона ну дуже гучна. Можна зустріти пенсіонерів, які були родоначальниками руху хіпі і бачили, мабуть, ще самого Джона Ленона; можна побачити бородатих п’ятдесятилітніх рокерів, що посеред танцполу розпалюють «люльку миру»; багато молоді приходить з дітьми, які водять собі хороводи, доки батьки відриваються. Всередині дискотеки відчуваєш себе одним цілим організмом, а зі сторони це виглядає страшно – велика кількість людей, які конвульсивно рухаються і не тямлять себе.

19). Туалети

Досить часто ними взагалі не користуються. Не дивуйтеся, якщо біля головної мечеті Нью- Делі буде сидіти хлопчик і справляти велику нужду. Проте туалети все ж таки існують: це такі кабінки з діркою посередині, але зовсім без дверей. Хлопці можуть стати спиною, і це хоч якось врятує ситуацію, а що в такому випадку робити дівчатам – невідомо.

20). Мумбай

Моя Індія

Хочу сказати декілька слів про це неймовірне місто, тому що саме там відчувається вся контрастність Індії. Тут знаходяться величезні хмарочоси та пентхауси, і саме тут найбільша кількість жебраків, що сплять на вулиці. Тут величні зразки колоніальної архітектури (вокзал королеви Вікторії, будівля університету, католицькі храми) поєднуються з суто індійськими спорудами (храм Шиви на о.Елефан, індуїстські храми). Тут найчастіше зустрічається заможне панство на «Ягуарах» та « Бентлі» і діти, яким накладають жменьку рису на папірці, що вони їх вирвали з зошита.

21). Філософія життя

Моя Індія

Попри те, що країна дуже бідна, брудна, голодна, люди тут щасливі. До них немає відчуття жалощів або огиди. Тут кожен радіє тому, що сьогодні в чомусь пощастило, і не жаліється на те, що десь не пощастило. Нижчі касти дуже щиро вірять у Бога ,бо сенсу вірити в гроші їм немає – все одно, ніколи тих грошей не буде. Після перебування в Індії розумієш, що якщо ти не купила нові чобітки, це не біда. Бо щастя не в кількості чобітків, а в тому що в тебе є ноги…

Радітиму, якщо ці замітки знадобляться туристам і шукачам пригод. Та треба вже й самій пролікуватися індіатерапією, бо здається, що десяток сумочок це небагато, і вже саме час змінити четвертий айфон на п’ятий.Booking.com

Facebook Comments

Залишити коментар