Конкурс Світ очима бродяг

Незабутня подорож до чарівної Португалії

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Автор: Крачковська Зоряна

Коли я збиралась в цю країну, я зовсім нічого про неї не знала, окрім того, що вона десь далеко на заході Європи. Я навіть не могла уявити, що подорож в Португалію виявиться найкращою і найнезабутнішою поїздкою в моєму житті.

Літак приземлився в Лісабоні уже посеред ночі. Тож ми з моїм коханим мали першу нічну поїздку лісабонським метро та першу пішу прогулянку по нічному місту. Навіть присутність валіз нам не заважала милуватись тисячами вогників та чудернацькими будиночками, ніби зліпленими до купи.

Незабутня подорож в чарівну Португалію

122016_900Незабутня подорож в чарівну Португалію

Наша затишна квартира з двома котами виявилась практично в центрі міста. Тож наступного ранку я прокинулась і побачила перед очима просто неймовірний краєвид: вузенькі вулички, широкі площі, будинки з червоною черепицею на дахах. Весь Лісабон – це місто пагорбів, будинки стоять ніби одні на одних. Це заворожує і дивує. А ще чимало будинків покриті дивовижними керамічними плиточками, які створюють не просто малюнки, а справжнісінькі шедеври.

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Несподіванкою було натрапити на широчезну ріку Тежу в самому серці міста. Ми сиділи на набережній, милувались заспокійливими хвильками води, мостом 25-квітня, статуєю Ісуса Христа, дуже схожою на ту, що в Ріо-де-Жинейро.

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Також на набережній Тежу знаходиться площа Праса-ду-комерсіу (Палацова). Звідси розпочинаються усі екскурсії містом.

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Але ми не замовляли екскурсій. Ми просто блукали вулицями, гуляли, губились в лабіринтах, знаходили на карті цікаві місця і вирушали туди на старенькому дерев’яному трамвайчику. На якому необхідно покататись просто кожному туристові. Щоб по-справжньому відчути дух міста.

Незабутня подорож в чарівну Португалію

До речі, більшість туристів надають перевагу саме трамваю №28, маршрут якого пролягає попри більшість історичних пам’яток міста, тож потреба у спеціальному туристичному автобусі відпадає. Та й пересічні португальці дуже люблять цей вид транспорту, тому, щоб покататись на ньому, частенько доводиться постояти у великій чергзі. Але ми таки вистояи її і досі пам’ятаємо ту невеличку поїздку.

Дуже здивувала мене фортеця-замок, одна з найстаріших пам’яток архітектури, заснована вестготами – Сан-жоржі (Св. Георгія, V ст..) Вона знаходиться вона на пагорбі в східній частині міста і нею здалеку можна милуватись чи не з усіх центральних та східних районів Лісабону. Була не раз перебудована, служила і королівською резиденцією і в’язницею.

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Тут Васко да Гама відсвяткував успіх своєї експедиції до Індії, а зараз з оглядового майданчика фортеці ми насолоджувалися прекрасною панорамою міста.
Лісабон поділений на райони, кожен з яких має свої пам’ятки культури. Проте, просто необхідно хоч б один день провести в районі під назвою Белем, де знаходиться однойменна башта, яка є візитною карткою міста.

Незабутня подорож в чарівну Португалію

Збудована в 1515-1521 роках на честь відкриття Васко да Гама нового шляху до Індії. А поблизу башти височіє вражаюча архітектурна споруда Лісабону – монастир Жеронімуш (1502 р.), також збудований в стилі Мануеліно, одному з найбагатших і найпрекрасніших за всю історію архітектури стилі, який унікальний тим, що існував тільки в Португалії, і більше ніде в світі немає палаців і соборів, збудованих у цьому стилі.

Незабутня подорож в чарівну Португалію

У пантеоні монастиря знаходяться могили Васко да Гамі, поета Камоенса і короля Мануеля I, а перед самим монастирем розбитий прекрасний парк з пам’ятником Першовідкривачам, з вершини якого можна помилуватись усім старовинним районом. Звідси також видно розташовану на лівому березі річки величну статую Христа заввишки 35 метрів, яку було збудовано як вдячність Богові за те, що зберіг Португалію від участі у Другій світовій війні.

Незабутня подорож в чарівну ПортугаліюНезабутня подорож в чарівну Португалію

Знаходячись в цій країні, подумки дякуєш Богові за те, що він таки зберіг Португалію від війни та знищення. Інакше ми б такі не побачили цієї дивовижної країни. Це країна сонця, привітних, дуже щирих і емоційних людей, пальм, фруктів і морепродуктів. Країна холодного, але надзвичайно красивого Атлантичного океану, захоплюючої цікавої історії і просто країна мрій. Це були найщасливіші 14 днів мого життя. І я впевнена, що ми ще не раз туди повернемось. Бо побачивши Португалію, закохуєшся в неї раз і назавжди!Booking.com

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментар

  • Я дуже часто мандрую не тільки за кордоном але і своєю країною. Тому що вона також дуже чарівна та повна таємниць.