Конкурс Світ очима бродяг

Прага? Стокгольм? Варшава? Вроцлав!

Вроцлав

Автор: Остап Процик

Вроцлав – найбільший культурний, науковий та економічний центр південно-західного регіону Польщі, або просто красиве місто, яке, безсумнівно, заслуговує того, щоб бути побаченим. У туристичних путівниках історичну столицю Сілезії нерідко називають польською Венецією, проте, побувавши там, ми провели зовсім інші паралелі…

Поїздка до Вроцлава обіцяла бути цікавою і захопливою, адже чи не всі називають його найкрасивішим містом Польщі. Звісно, особливе розташування, красива архітектура та велика кількість парків виводять Вроцлав у лідери серед польських міст. Проте у Польщі красивих міст немало, подумали ми. Чого вартий хоча б Краків чи Гданськ! Тож, щоб розставити все на місця, вирушаємо на екскурсію!

Вроцлав

Вроцлав

Відповідь на питання «Чому Вроцлав вважають найкрасивішим містом Польщі?» криється у його заплутаній багатовіковій історії, яка творилася під впливом різних країн та народів. Протягом століть Вроцлав був під владою Польщі, Австро-Угорщини, Німеччини, Прусії, Чеського королівства, і кожна з цих держав зробила свій вклад у місто, надала йому тих рис та шарму, якими сьогодні так пишаються його мешканці.

Унікальне розташування міста та вплив культур і традицій різних країн та народів, роблять місто, на наш погляд, схожим одразу на кілька європейських столиць – Прагу, Стокгольм та, звісно, Варшаву. Щойно розпочавши прогулянку містом, з’явилося відчуття чогось знайомого, склалося враження, що ми вже тут були. І воно не полишало нас до кінця поїздки. Важко порівняти місто з будь-яким іншим, адже воно схоже на кілька одразу, але спробуємо!

Вроцлав

У Середньовіччі Вроцлав вважали конкурентом Праги, він змагався з нею своєю красою. Достойно показати себе перед столицею Чехії місто змогло і сьогодні. Готична архітектура Вроцлава сміливо конкурує з пам’ятками архітектури чеської столиці. А такими площею Ринок, в центрі якої розташований цілий квартал (оскільки у Вроцлаві нема королівського палацу, тут колись зупинялись іноземні делегації та знатні люди) та Ратушею, як вроцлавські, на нашу думку, не може похвалитись навіть Прага.

Вроцлав

На відміну від Стокгольма, який розташований на чотирнадцятьох островах, Вроцлав розкинувся на дванадцятьох, береги яких омивають річка Одра та чотири її притоки. Чудові набережні, здавалось, безліч парків, в яких просто потопає все довкола, мимоволі нагадали нам нещодавно відвідану столицю Швеції. Стомившись від довгих прогулянок містом, ми не відмовляли собі у задоволенні посидіти на лавці у парку чи на набережній та помилуватися містом, яке наче створене для відпочинку.

Вроцлав

Як і Варшава, Вроцлав добряче постраждав у Другій світовій війні, проте зараз це малопомітно. Особливо, якщо врахувати той факт, що місто готується у 2016 році носити почесне звання Культурної столиці Європи.

Вроцлав

Звісно, Вроцлав не може не бути схожим на столицю країни, частиною якої він є. Проте, на відміну від столиці, місто може похвалитися значно більшою кількість вцілілих пам’яток архітектури. Скажімо, на Тумському острові, де зосереджена вся найдавніша історія міста. Тут знаходиться, до прикладу, і найстаріша цегляна будівля в місті – костел Св. Ідзі та багато історичних найдавніших пам’яток архітектури і визначних місць.

Вроцлав
Але окрім схожості на згадані вище європейські столиці, Вроцлав і сам є дуже самобутнім та особливим містом, яке має не одну родзинку.
Вроцлав – чудове, красиве, цікаве європейське місто, відвідини якого можуть замінити Вам екскурсії у кілька інших міст. Хочете побувати у трьох європейських столицях одразу? Вроцлав чекає на вас!

ВроцлавBooking.com

Facebook Comments

Залишити коментар