Світ очима бродяг

Природа Болгарії

Болгарія.Природа

Автор: Валерія Грі

Говорити про Болгарію можна годинами… Про всі ті сторіччя та епохи різних правлінь, їх вплив на культуру, менталітет, традиції, місцеву пряну арітектуру. Але я тут проводжу більше часу, аніж в Україні, де народилась. Маю змогу бачити те, що навряд чи можливо скоротити у розповіді до невеличкого обсягу, як і неможливо побачити за одну поїздку у тиждень-два, адже загалом люди їдуть на море і мало що бачать, окрім хвиль та старих німців з пивом…

Тому, перш ніж взятися до наступної статті про три місяці у США, я розповім читачам не про міста чи села маленької балканської держави, а цілком присвячу увагу природі.

Болгарія.Природа

Дійсно, Болгарію можна сварити за ліннощі місцевих, за брудних ромів та їх квартали, за часту невихованість молодиків чи щось іще, якщо вже прискіпуватися. Одна річ тут досі незмінно-прекрасна .Кістки та кров землі – гори та водоймища.

Так прокидається місцина Асара у Родопах, недалеко від стародавніх фракійських могильників та укріплень.

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Чи світанок у Рільських горах на пречудових Семи озерах.

Болгарія.Природа

Взагалі, світанки у горній частині майже завжди сповнені рожево-помаранчевих барв із золотавими частинами на хмаринках. Повітря видихає у лице прохолодою з нічним присмаком.

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Найбільш неочікувані знахідки у вигляді невеличких сел можливо побачити у своєрідних «ліжечках» посеред гір.

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Чи маленькі старі будівлі, як ця Асенова фортеця недалеко від міста Асеновград.

Болгарія.Природа

Місцина ця відмічена досить специфічним явищем: вітром-«вечірником». Це легенький і досить теплий вітерець, який знаменує настання вечора і який не спиняється близько до десятої ранку.

Болгарія.Природа

Цей місточок через річку Арду називається «Диявольській міст». І причин для назви є декілька.

Перша розказує про історію болгарської дівчини, яка хотіла втекти від турків та втопитися у річці, але коні переслідувачів оскаженіли перед мостом ,а іх власники у воді побачили диявола та втекли.

У другій говориться про те, що у ньому замурована тінь дівчини, що носила їжу майстру, який будував міст. Вона померла одразу після закінчення будівництва.

Третя легенда говорить про те, що серед каміння вмуроване копито диявола, а шум річки глушить регіт його власника. Що цікаво – над центральною аркою є зображення під назвою «Печать Соломона». Недалеко від цього місця знаходиться стародавнє святилище, яке належало людям ще до приходу племен фракійців. А ще недалечко -Гіперперперікон, Перперікон – вже фракійське святилище, де за легендою поховано Орфея, відомого нам з грецької міфології (однак, не цілісно, бо притримуючись міфів – його розірвали на шматки вакханки).

Болгарія.Природа

Все тіж південні Родопи у барвах.

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

А тут місцеві говорять про міфичних істот, що виходять танцювати: самодив (жінок, які при великому бажанні зваблюють смертних чоловіків та народжуютьвід них героїв) та вейл (їх свого часу намагалася описати у поттеріані Дж.Роулінг у вигляді тієї ж Флер Делакур).

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Болгарія.Природа

Ось як раз дівчата в одному з видів національного одягу

Болгарія.Природа

Типова для країни зовнішність, якщо чесно. Тут забуваєш про те, що бувають світлокосі , а от блакитно- та сірооких досить багато. Такий собі мікс.

Вертаючись до вроди… Земля гарна. Сповнена міфів та нестримної енергетики, яка дуже потрібна у сучасному світі.Booking.com

Facebook Comments

Залишити коментар