Шляхами Батьківщини

Файне Місто. 7 плюсів та мінусів великого українського фестивалю

Файне Місто
Автор: Роман Коржик
Джерело: «Трибуна»
Нещодавно завершився 5-ий ювілейний фестиваль «Файне Місто». І хочеться туди повернутися, знову поринувши у шалену атмосферу вільних людей та драйвової рокерсько-електронної музики. Повернутися, проте зазначити кілька деталей, які би могли зробити Файне ще більш комфортним та зручним івентом.

Добірка гуртів

Файне Місто

Цьогоріч організатори не прогадали з лайн-апом. Всього було досхочу: року, панку, хардкору, металу, електроніки, лайтових сетів, реггі та драму. Кожен знайшов своє.

Відвідувач фестивалю, полтавець Костянтин Калюжний, який вперше завітав на захід такого типу, відзначив різноманіття гуртів на «Файному Місті».

– “Файне місто” – мій перший фестиваль. Атмосфера дуже крута, як і люди, які приїхали. Музична програма дуже сподобалася: були і українські, і російські, і гурти з інших країн. Найбільше щастя особисто для мене – виступи “Другої ріки” та “Poets of the fall” підряд, адже саме їх хотів побачити більше за всіх. Надзвичайно крутою була сцена стартапу “Louder Me”, їх DJ – дійсно майстри!, – говорить Костянтин.

Тому за підбір виконавців ставимо організаторам плюс.

(Не)зручності

Файне Місто

Одвічна проблема всіх фестивалів – душ. Всі ми люди чистоплотні, хочемо, як мінімум раз на день – освіжитися під струменем теплої води, намилитися пахучим шампунем тай з мити із себе всі гріхи ночі або дня.
Але тут тобі ні теплої води (хоча це й не мінус), ні можливості скупатися, коли заманеться. А всьому вина – черги та несправності. Костянтин Калюжний розповідає журналістам «Трибуни»:

– Не обійшлося і без проблем, особливо з душами у безкоштовному містечку: якщо черги ще можна було очікувати, то сам факт, що води там або не було, або ламалися самі душі – це настрій не покращувало. Але я їхав на фестиваль не заради того, тому на загальне позитивне враження це не вплинуло. Загалом – сподіваюся, що і наступного року теж буде можливість відвідати “Файне місто”, – каже відвідувач фесту.

Тому за це ставимо організаторам незначний, але мінус.

Зручності

Ще один важливий момент будь-якого такого фестивалю – біотуалети. В цьому плани організатори спрацювали добре, тому одразу плюсуємо їм.

Відвідувачі так коментують цей момент:

– Добре, що було багато біотуалетів і за ними регулярно та систематично доглядали. У цьому сенсі – велика подяка організаторам фестивалю, – розповідає Карина Похилько з міста Кременчук.

Наметове містечко, або найбільший мінус фестивалю.

Історія про наметові містечка починається з плюсу. А саме – можливості вибирати між платним та безкоштовним. Та закінчується вона один величезним мінусом – спекою та курявою.

– Найбільший мінус цьогорічного фестивалю – це розташування локації наметового містека, спека і поле без дерев. О 7 ранку ти прокидаєшся від того, що сонце смажить твій намет, немов пательню з картоплею. Спати просто неможливо. А враховуючи фактор, що майже ніхто не лягає опівночі, а відривається майже до ранку, то спати – дві-три години – задоволення так собі. Я бувала на інших фестивалях, де наметове містечко дислокувалося серед лісу. То скажу, що цілком добре гуляти на фестивалі до 4 ранку, а потім лягати собі спати до обіду. І поспав, і сил набрався, і не засмажився наметі. А тут же – пательня. Це було жахливо, – говорить кременчужанка Карина.

Розваги

Файне Місто

Тут і на тролеї малася нагода прокататися, і пограти у різні активності від провідних брендів, а також – футбольне поле, гамаки на реггі-сцені. Можна було політати на аерошуті, відпочити під покривом трибун іподрому. Вночі – дискотеки, коктейлі.

Тому за нагоду обирати різноманітні розваги – ставимо плюс.

Ціни на їжу

Файне Місто

Розуміємо, що фестиваль має заробляти, окупатися, йти в плюс і тому ціни на їжу – куди вищі, ніж то є у місті в буденних умовах. Але 30 гривень за 100 грамів картоплі по-селянськи – то трохи перебір. А якщо хтось ще й вегетаріанець – то взагалі ховайся в жито. Ціни на тушковані чи грильовані овочі просто вбивали своєю захмарністю.

А позаяк, більшість відвідувачів фесту – то є студенти, тому тут ставимо мінус.

Дешеве пиво – порятунок від спеки

Файне Місто

На Файному пиво продавали навіть дешевше ніж у пабах. Тому це була хороша нагода врятуватися від спеки, освіжитися, напитися.

За це ставимо плюс.

Пишіть в коментарях свої враження про Файне Місто

Фото взято з Faine Misto

Facebook Comments

Залишити коментар