Шляхами Батьківщини

Вихідні у Рівному

ВИХІДНІ У РІВНОМУ

Автор: Роман Голубовський

Їздив на вихідних у Рівне – там живе мій одногрупник. Вирішив поділитись з вами своїми враженнями від міста.

Рівне – порівняно невелике містечко, якому притаманні ознаки провінції, серед яких є багато хороших.

Рівне тихе, чисте і дуже зелене місто. Якогось там року, розповідав мій товариш, воно навіть було визнане найчистішим в Україні!

Попередній мер Рівного, зараз покійний, зробив дуже багато для міста – в тому числі і все, що стосується чистоти. На його честь навіть проспект перейменовано – проспект Чайки. Це приємно дивує, адже рідко коли жителі знаходяться в такому захваті від дій мера – згадаємо Львів, Київ.

У Рівному багато парків та озер, протікає річка Устя. У порівнянні з моїм останнім прїздом туди 2 роки тому, місто помітно розвивається – такі висновки можна зробити завдяки великій кількості реклами рівенських товарів та послуг, а також новим супермаркетам та торговим центрам: поки недобудований Злата Плаза – шматок спавжньої Європи на території Рівного.

На відміну від Львова чи Києва, Рівне не туристичне місто – магнітиків з надписом “Рівне” я не знаходив. Все, на що тут можна подивитись (крім природи, звичайно) – це на памятники, переважно побудовані за радянських часів – такі як монумент Героям Афганістану (див. фото), Пагорб Слави, центральний пам’ятник Шевченку (ну що ж за місто без пам’ятника Шевченку) тощо.

Ну ось, про зовнішні ознаки, здається розповів, тепер трохи про специфіку життя у Рівному. Недоліком життя тут є порівняно невисокі зарплати та не надто велика кількість роботи, натомість житло дешевше у порівнянні зі Львовом всього максимум у 1,5 рази. Зате ціни на таксі чи на деякі розваги приємно вражають.

Одна цікава специфіка у Рівному – давати гроші за проїзд у маршрутці не при вході, а при виході – типу платити водію вже за виконану роботу, а не наперед.

Суржик. По моїй розмові (надто правильній мові) жителі Рівного, з якими я спілкувався, зразу розуміли, що я немісцевий. У рівнян цікавий акцент, суржик, багато російських слів і закінчення дієслів на “-ть” замість “-ти” – вони говорять “робить” а не “робити”.

У Рівному є місцеве пиво, перевага якого є у швидкій реалізації, і відповідно у свіжості – датою виготовлення може бути вчорашній день. Пиво, виготовлене 10 днів тому вважається вже не таким свіжим!

Незважаючи на велику кількість зелені і парків в Рівному, лісу поблизу міста немає – до нього потрібно їхати близько 20 км. Незважаючи на таку далечінь (у Львові є ліси на території міста – прямо біля житлових масивів), людей у лісочку було дуже багато. Та незважаючи на це ліс, як і все в Рівному, також досить чистий.

Цікава річ при заїзді туди – бруківка посеред самого лісу (див. фото) – такий собі мікс з природнього і створеного людиною.

Ще трохи щодо розваг. Був у нічному клубі Лагуна – він вважається чи не найкращим і чи не найдорожчим у Рівному. Як розповів мені товариш, кілька років тому клуб здобув 4 місце у всеукраїнському конкурсі нічних клубів. По львівських мірках як вхід так і напої в Лагуні є по досить навіть доступним цінам. Натомість сам інтер’єр клубу, сервіс, атмосфера – дає фору львівським клубам. Якщо будете в Рівному та цікавитесь нічним життям – обов’язково відвідайте Лагуну – будете приємно вражені! (На час написання цих строк сайт клубу не відповідав, можете глянути кілька фоток тут).

А тепер трохи фоток Рівного:

 

Фото Рівне

Досить жвава Рівенська вулиця

Фонтан Рівне

Фонтан

Пам"ятник Т.Г. Шевченку

Центр Рівного. Пам’ятник Т.Шевченку

Пам’ятник загиблим в Афганістані

Пам’ятник загиблим в Афганістані – символічно падаючий птах з підбитим крилом

Військова техніка Рівне

Військова техніка – пам’ятник під відкритим небом

квас у бочках Рівне

В Рівному досі продають квас у бочках – клас!

вулиця Рівного

Тиха чиста і зелена вулиця Рівного – тут таких багато

Риболовля на річці Устя

Риболовля на річці Устя

На мості через Устя

На мості через Устя

Футбольний стадіон

Футбольний стадіон. Тут грає Рівенський Верес – не надто успішно, але теж команда

Парк Рівне

Парк – надзвичайно зелений і гарний

Озеро в парку Рівне

Озеро в парку, на ньому плавають лебеді

Рівне район "Північний”

Не все в Рівному таке “тихе” – є тут і спальні райони, наприклад “Північний”

Ліс Рівне

Ліс

бруківка просто посеред лісу!

Дуже незвичне явище – бруківка просто посеред лісу!

Ранкове Рівне

Ранкове Рівне, вигляд з даху

На даху

На даху

От таке воно, Рівне. Славік, дякую за гостину! А вам дякую за увагу.

Джерело: http://blog.golubovsky.com/rivne-foto/

ЯК ДІСТАТИСЯ

З Києва та Львова ходить багато автобусів. Можна залізницею до містечка Здолбунів (будь-який потяг зі столиці до Львова), а там пересісти на луцьку електричку.

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментарів

  • Був у Рівному проїздом. Нічого особливого, але містечко досить зелене й чисте. Гадаю, там комфортно жити та може бути трохи нудно – не вистачає динаміки. Але то моя особиста думка. Когось напевно приваблює спокій.

  • треба буде поїхати в Рівне
    тільки автостопом

  • А стаття, якщо чесно, гівно рідкісне. Без образ

  • бо як всі звичайні люди не цікаво

  • не знаю як Рівне,а от нічний клуб, судячи по фото там досить пристойний