Шляхами Батьківщини

Знайома-незнайома Тернопільщина

ЗНАЙОМА-НЕЗНАЙОМА ТЕРНОПІЛЬЩИНА

Автор: Сергій Кудяшов

Основна мета цієї поїздки – відвідини Заліщиків, решта цікавих місць для мене були вториними.

У день, коли мав виїжджати з Києва, дізнався, що з Уралу повернувся мій товариш Володя і його вже встигли запросити на алко-пікнік в околицях Львова. Тобто нам обом ввечері потрібно було рухатися у західному напрямку – вирішили їхати наввипередки.

Почали стопити з різницею у 5 хвилин, але мені й цього вистачило аби застопити вантажівку до Львова.

Через 40 хв Володя відзвонився, що їде на “Ауді” до Дубна, а далі, водій повертає на південь і їде на Чортків. Тобто теоретично я міг підсісти у їх машину. З незрозумілих причин така “рокіровка” не відбулася, і я, після Дубна, спав аж до Львова.

На львівській об’їздній застопив “спрінтер”, який привіз наших заробітчан з Калінінграду.

До Заліщиків з обласного центру ходить дизель-поїзд в якому можна було б виспатися та сховатися від дощу. Однак, вирішив ризикнути – стопити під дощем, мокрих стоперів підбирають неохоче. Тернопіль – місто невелике за годину вже був на об’їздній. Пинив хлібовозку до Теребовлі.

Тернопільщина

Мрія Тягнибока: 99% українців і поіменні списки росіян.

Якщо брати до уваги лише цифри, то Тернопільщина є найбільш українським реґіоном країни: 97,8 % ідентифікують себе українціями, а 98,8 % назвали українську своєю рідною мовою. На фото криється невідповідність кількість українців більша ніж загальна кількість мешканців, але відсоткове співвідношенн вірне.

Теребовлянський замок

Теребовлянський замок. Фото з пагорбу навпроти.
Побачити за’мок зсередини не вдалося – висить замо’к.

Теребовлянський замок

Фото з замкової гори.

Теребовлянський замок

Поруч знаходиться, непоганий, як для провінції, парк відпочинку.

Теребовлянський замок

Чортівня якась…

З Теребовлі до Заліщиків їхав на фурі з російськими номерами. Водій був мовчазний і зрідка говорив по рації, тобто, за вимовою якихось конкретних висновків про його походження зробити не можна було. А от тільки він почав говорити з колегою по телефону і тут понеслася бурхивим потоком трасянка.

Зразок трасянки від Сергія Міхалка.

Андрій – уродженець Могилівської області працює на російську фірму і спеціазується по вантажах з Румунії і Сербії. Від нього я дізнався, що раніше він користувався маршрутом через Хмельницьку область, але через аварійний стан мосту він став недоступним для вантажівок і тепер фури з Румунії й Балкан в Україну та Мутний союз їдуть через Заліщики. Дізнавшись це, зрозумів, чому я бачив так багато автомобілів з іноземними номерами та два автобуси ISTANBUL-KIEV.

міст у Заліщиках

Чуйка підказує, що міст у Заліщиках теж довго не протягне. Можна довго гоноритися статусом транзитної держави (містком між Заходом і Сходом), але, без належної інфраструктури, – це порожні слова для трибунних політиків.

Заліщики

Заліщики

Заліщики

Заліщики

Заліщики

Моя мильниця немає панорамного режиму, тому, прошу вибачення у всіх чиї авторські права я порушив.

Заліщики

Заліщики

Заліщики очима ґуґл мепс.

Заліщики

Тільки спустився з вершини каньойну, як сонце вийшло з-за хмар.

Заліщики

На перший погляд, цей вид залізничного транспорту схожий на електричку, що курсує між Фастовом і Києвом. Але в Заліщиках немає електрофікації!

Заліщики

Відповідь дізнаємось пройшовши 40 м в інший кінець поїзда-“гібрида”. До тепловоза приєднали вагони від електрички і назвали приміським потягом “Коломия-Заліщики”.

Дизелем Заліщики-Тернопіль

Дизелем “Заліщики-Тернопіль” доїхав до станції Ворволинці.

До урочища Червоне залишалося 15 км.

Раніше вважав, що повільніше ніж дизель “Черкаси-Христинівка” нічо’ в Україні не їздить, але як виявилося приміський поїзд “Заліщики-Тернопіль” встановлює рекорди “повзучості” – 146 км до обласного центру долає за 4:50 год – середня швидкість 29 км/год. Потяг “Київ-Чернівці” долає цю ж ділянку на 4:20. А ще у 30-роках XX ст. мешканці Заліщиків могли приїхати до Тернополя за 2:30 год.
http://www.istpravda.com.ua/articles/2012/04/5/79829/

Знімок Червоногородського замку

Знімок Червоногородського замку у міжвоєнну епоху.

Знімок Червоногородського замку

Cвітлинка 2010 року.

Червоногородський замок

Червоногородський замок нині.

Червоногородський замок

Одна з веж не витримала лихої долі і, майже, завалилася цієї весни.

Червоногородський замок

Червоногородський замок

Червоногородський замок

Червоногородський замок знаходиться на огородженій території дитячого концтабору “Ромашка”. На хвіртці поміщена табличка ПОСТОРОНІМ ВХІД ЗАБОРОНЕНИЙ – ігноруйте її.

Джуринський водоспад

Джуринський водоспад знаходиться зовсім поруч. Відсутність інфраструктури і нестабільний мобільний звязок не заважав відпочивати близько сотні стомлених життям українцям. До їх послуг намети з пивом та сувенірами.

Джуринський водоспад

Ставочок

Ставочок. Красиво, трясця!

З Ниркова до Борщіва доїхав на “жигулях” школоти. З Борщіва до Скали-Подільської на “Камазі”-молоковозі.

Успенський костел у смт. Скала-Подільська

Успенський костел у смт. Скала-Подільська.

Успенський костел у смт. Скала-Подільська

Минуле, сьогодення і майбутнє місцевого кінотеатру.

Вхід до Скала-Подільської фортеці

Вхід до Скала-Подільської фортеці.

Скала-Подільська

Замок датується XIV ст.

Скала-Подільська

Скала-Подільська

Скала-Подільська

З Скали до Товстого доїхав у приємній компанії франківчан.

Храм Архистратига Михаїла у смт. Товсте

Храм Архистратига Михаїла у смт. Товсте.

У Чортків мене довіз місцевий підприємець, цей спритник навіть впарив свою візитку, пропонував бути партнером у мережевому маркетингу.

Чорткова дістався, коли сонце ховалося за горизонтом. Минулого року я вже тут був, тому пішов на вокзал відсипатися. О 3:57 сів на дизель Заліщики-Тернопіль, о 5:39 вийшов на станції Терембовля. З досвіду знаю, що в Галичині недільного ранку на автошляхах машин небагато, але й ті курсують від церкви до церкви. Тому я зовсім не здивувався, що лише на третю годину моєї пішої ходи серед полів засіяними соняшником я пинив чергову молоковозку до Скалату.

вежa Скалатського замку

Одна з веж Скалатського замку

вежa Скалатського замку

вежa Скалатського замку

З західного боку замок впритул межує з селянськими хатами.

Скалатський замок

Скалатський замок

Скалатський замок

Міг би написати, що замок знаходиться на реставрації, але таке враження, що над цим вже давно ніхто не працює.

Через дорогу від замку знаходиться автостанція. За 6 грн доїхав до траси “Тернопіль-Хмельницький”. І не минуло трьох хвилин стопу, як я їхав на, відносно, новому “опелі”, який колишній УБОПівець Вадим переганяв з південної Німеччини у Новомосковськ.

За 6 годин дороги до Умані я дізнався раніше невідомі мені нюнаси роботи МВС: боротьба з наркоторгівлею, бариги, корупція, стеження за об’єктом, СБУшний офісний планктон.

Згідно плану мандрівки, “на закуску” у мене залишався ще два замки. Але Меджибіжський знаходиться в 5 км від траси, а виходити з авто раптово стало лінь. Добре що хоч Летичівська твердиня знаходиться обабіч траси.

Пам’ятник Устиму Кармелюку

Пам’ятник Устиму Кармелюку поруч з єдиною вцілілою вежою Летичівського замку.

Пинити авто недільного вечора на одеській трасі у напрямку Києва завдання з яким справиться і малеча, додаткові 3 години і вдома.

ЗНАЙОМА-НЕЗНАЙОМА ТЕРНОПІЛЬЩИНА

Facebook Comments

Залишити коментар

Коментар

  • На Тернопіллі більше замків ніж у всій Естонії!