Видатні бродяги

ЧЕ ҐЕВАРА, Ернесто

ЧЕ ҐЕВАРА, Ернесто

Видатний аргентинський бродяга і революціонер Ернесто “Че” Ґевара (повне ім’я – Ернесто Ґевара де ла Серна) народився 14 червня 1928 року в місті Росаріо (Аргентина).

1948 року поступив на медицинське в Буенос-Айресі, проте дуже швидко зрозумів, що виривати гланди й ставити гірчичники йому подобається значно менше, аніж вештатись по світу.

Ще у юні роки Ернесто почав активно кататися Південною Америкою. у 1951 році він взяв річну академвідпустку і разом з приятелем Альберто Ґранадо поїхав на мотоциклі до колонії для прокажених у Сан-Пабло в Перу на березі Амазонки, де хлопці кілька тижнів працювали волонтерами.

Мапа подорожі Гевари і Гранадо Латинською Америкою:

Мапа подорожі Гевари і Гранадо Латинською Америкою

Спостерігаючи бідність, гноблення та безправність, поширені скрізь по Латинській Америці, а також начитавшись творів дядька Маркса, Ернесто вирішує, що усі проблеми реґіону виправить тільки збройна революція. Як бачите, перло романтичного юнака добряче.

Та для початку потрібно забрати диплом медика і поїздити по континенту, що у наступні кілька років Ґевара успішно й робить.

Всесвітню славу аргентинцеві принесла революція на Кубі. 25 листопада 1956 року Ернесто разом із іншими повстанцями вирушив на катері з Мексики до країни, якій невдовзі належало стати Островом Свободи. Буквально за пару років авантюристам вдалося скинути режим правлячого буржуя Батісти і встановити соціалізм у цій латиноамериканській державі.

До прізвища Ґевари додалось “Че”, він був шанованою людиною на Кубі, але вічному революціонерові не сиділось на місці. Потрібно було нести прапор перемоги й соціалістичні ідеї в маси, адже решта країн Західної Півкулі лишалась під контролем брудних капіталістів.

Ще у 1959 році Гевара допомагав організовувати закордонні революційні експедиції (перша спроба була зроблена в Панамі, наступна — у Домініканській Республіці), проте всі вони були безуспішними.

Потім Команданте був промисловим міністром, допомагав встановлювати радянські балістичні ракети на острові та займався іншими суспільно корисними справами. Та його покликання не дозволяло сидіти на місці.

Після тримісячного турне світом, під час якого Че Ґевара розповідав про світле майбутнє, що вже стало реальністю на Кубі, цей громадянин світу повертається до Гавани. Але не на довго.

Аргентинець везе на експорт революцію до Конґо 1965 року, проте тут на нього чекає фіаско.

Впертий Ернесто не здавався. У 1966 році він знов зникає і місце його можливої дислокації тривалий час лишається загадкою і темою для спекуляцій.

Слід Че знаходять у Болівії 1967, де Команданте намагається організувати чергову революцію. Цього разу останню. ЦРУ влаштовує справжнє полювання на вічного революціонера і досягає свого. Ернесто було взято в полон і розстріляно. Сталась ця сумна для прихильників великого романтика подія 23 лютого 1961 року. Саме цього дня один із найвідоміших бродяг ХХ століття припинив свою подорож.

1997 року останки Че перевезли на Кубу, де урочисто їх поховали. На Острові Свободи було побудовано Мавзолей на честь аргентинця, а невдовзі уся просунута молодь світу отримала можливість носити майки з фото Ернесто, що довгий час вважалось висловленням протесту. Або просто модною “фішкою”.


Если вы ищете помещение для деловых встреч, тренингов, конференций, я знаю один конференц зал в киеве. Здесь есть не только вся необходимая техника, но и профессиональные специалисты, которые помогут с организацией любого мероприятия

Facebook Comments

Залишити коментар