Ернест Міллер Хемінгуей, або, як його полюбляла називати українська діаспора, – Гемінґвей, народився 21 липня 1899 року в Оук-Парку, передмісті Чікаґо (США).
Дитинство майбутнього генія світової літератури мало чим відрізнялось від повсякдення інших американських дітлахів тих часів – школа, участь у церковному хорі, уроки музики.
У віці 12 років дідусь подарував малому Ернестові однозарядну рушницю 20-калібру. Забігаючи наперед, скажемо, що зброя відіграла у житті американського бродяги неабияку роль.
Потім вже юнаком Хемінгуей працює журналістом, відмовившись поступати до університету.
Ернест дуже хотів служити в армії, однак через поганий зір йому відмовляли. Але він все ж зумів потрапити на І Світову війну, влаштувавшись водієм швидкої допомоги. 8 липня 1918 року він був поранений на австро-італійському фронті, під Фоссальто ді П’яве.
Перебуваючи у шпиталі, чоловік закохується у медсестру Аґнес фон Куровскі, робить їй пропозицію руки й серця, але, на превеликий жаль, дістає гарбуза. Втім, це не зменшує його потягу до жінок, з якими він ще пов’яже свою долю цілих чотири рази.
Ернест вертається до рідного Чікаґо, де продовжує працювати журналістом і вперше одружується.
Невдовзі його переводять до Парижу, де він і проводить значну частину свого життя. Французька столиця стає його “базою”, з якої цей авантюрист активно роз’їжджає по світу.
У період між двома світовими війнами Ернест Хемінгуей формується як письменник. Саме в цей час друкуються головні його твори. Пише як про подорожі, так і про життя людей. Особливо цікавить молодого письменника тема громадянської війни у Іспанії, яку він сильно переживав. Так сильно, що навіть організував збір коштів на підтримку республіканців, що боролись з генералом Франко.
З початком ІІ Світової війни Хемінгуей вкотре вертається до ремесла журналіста й переїжджає до Лондону. Проте довго у столиці Британії йому не сидиться і по закінченні війни письменник перебирається на Кубу.
Там він пише книжки, п’є ром, курить гаванські сигари й катається на човні. Та бродяга – це стан душі. У 1953 році він полетів до Африки, де потрапив до серйозної авіакатастрофи. Довелося вертатись на острів (ще не Свободи), звідки його невдовзі зганяє прихід Кастро, Че Ґевари й компанії.
1960 року мандрівний письменник і репортер вертається на Батьківщину.
Останні роки життя Ернест страждав серйозними розладами психіки й цирозом печінки. Довелося навіть пройти курс лікування у божевільні.
Після повернення з лікарні Хемінгуей вкоротив собі віку, вистріливши собі в лоба з мисливської рушниці. Це сталось 2 липня 1961 р. у його власному будинку в Кетчемі, штат Айдахо, США.
Якісний переклад на українську мову, то нелегка справа, особливо коли це стосується технічної документацію. В цьому випадку краще звернуись до професіонал,які зроблять переклад не тільки граматично правильний, а й лехким та цікавим для читання.
Забігаючи наперед, скажемо, що зброя відіграла у житті американського бродяги неабияку роль.
Не те слово)))
Символічно досить вийшло..